Հակառակորդն ակտիվորեն կիրառել է Դ-44 տիպի հրանոթ և տարբեր տրամաչափի ականանետեր (լուսանկար)
Փետրվարի 21-ին և լույս 22-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում արձանագրվել է լարվածության աճ:
Հակառակորդը Դ-44 տիպի հրանոթներից, 60, 82 և 120 միլիմետրանոց ականանետերից ու տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմի խախտել է շուրջ 105 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 1500 կրակոց: Արևելյան և հյուսիսարևելյան հատվածներում հակառակորդն ակտիվորեն կիրառել է Դ-44 տիպի հրանոթ և տարբեր տրամաչափի ականանետեր՝ ընդհանուր առմամբ արձակելով 36 արկ, որից 15-ը հրանոթից, 21-ը ականանետերից:
Հակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշելու համար ՊԲ առաջապահ զորամասերը դիմել են պատասխան գործողությունների և շարունակել վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

На линии соприкосновения войск в Карабахе зафиксирован рост напряженности (инфографика)
21 февраля и в ночь на 22 февраля на карабахско-азербайджанской линии соприкосновения войск был зафиксирован рост напряженности, сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
Противник нарушил режим прекращения из пушек Д-44, минометов калибра 60, 82 и 120 мм и стрелкового оружия различного калибра 105 раз, произведя по армянским позициям более 1500 выстрелов.
На восточном и северо-восточном направлениях линии соприкосновения азербайджанские ВС активно применяли пушки Д-44 и минометы различного калибра, выпустив по армянским позициям 36 снарядов (15 – пушечных, 21 – минометный).
Для подавления наступательной активности противника передовые подразделения Армии обороны НКР прибегли к ответным действиям, продолжив уверенное несение боевого дежурства.