Արմեն Մարտիրոսյան. «Երբ ընտրում եք ձեր թաղի լավ տղային, ապահովում եք ՀՀԿ-ի ու Սերժ Սարգսյանի իշխանությունը»
Այսօր հրավիրված ասուլիսում դիմելով ժողովրդին՝ «Ժառանգություն» կուսակցության փոխնախագահ. «Օհանյան–Րաֆֆի–Օսկանյան» դաշինքի անդամ Արմեն Մարտիրոսյանն ընդգծել է.
Ժողովո՛ւրդ ջան, այն, որ դուք ընտրում եք ձեր թաղի լավ տղային՝ թեկուզ ՀՀԿ-ից, դեռ չի նշանակում, որ նա անպայման հայտնվելու է խորհրդարանում։ Դրանով դուք ուղղակի ապահովում եք ՀՀԿ-ի ու Սերժ Սարգսյանի իշխանությունը։
Նա ավելացրել է, որ առաջնահերթ նախընտրությունը պետք է տալ ոչ թե կոնկրետ թեկնածուին, այլ քաղաքական ուժին։ Իսկ ինչ վերաբերում է ընտրակաշառքներին, նա հիշեցրել է, որ նախորդ ընտրություններում դեպքեր են եղել, երբ քաղաքացիները վերցրել են ընտրակաշառք, ինչը դատապարտելի է, սակայն գնացել են տեղամաս և ճիշտ ընտրություն կատարել:

А. Мартиросян: «Когда выбираете хорошего парня с района, напрямую обеспечиваете власть РПА и Сержа Саргсяна»
Обращаясь в ходе сегодняшней пресс-конференции к народу, вице-председатель партии «Наследие», член альянса «Оганян-Раффи-Осканян» Армен Мартиросян подчеркнул:
«Дорогой мой народ, когда вы выбираете хорошего парня с района, будь он даже из РПА, то это еще не означает, что он обязательно окажется в парламенте. Этим вы напрямую обеспечиваете власть РПА и Сержа Саргсяна».
Он также добавил, что первоочередное предпочтение нужно отдавать не конкретному кандидату, а политической силе.
Что касается подкупа избирателей, то он напомнил, что на предыдущих выборах были случаи, когда граждане брали избирательные взятки, что осудительно, но на избирательных участках делали свой собственный выбор.