Ադրբեջանական զինուժը կրակ է վարել «TR-107» տիպի հրթիռահրետանային կայանքից (լուսանկար)
Փետրվարի 28-ին և լույս մարտի 1-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում իրադրությունը շարունակել է մնալ լարված: Հատկապես հրադադարի ռեժիմի ինտենսիվ խախտումներ են արձանագրվել գիշերվա ընթացքում: Հակառակորդը, կիրառելով տարբեր տրամաչափի հրաձգային և հրետանային զինատեսակներ, հայկական դիրքերի ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 1100 կրակոց: Հարավարևելյան (Մարտունի) ուղղությամբ, բացի տարբեր տրամաչափի ականանետերից և «Դ-44» տիպի հրանոթից, ադրբեջանական զինուժը կրակ է վարել նաև «TR-107» տիպի հրթիռահրետանային կայանքից (5 արկ): Հիշեցնենք նաև, որ նույն ուղղությամբ երեկ կիրառվել է ‹‹SPIKE›› տեսակի հակատանկային կառավարվող հրթիռ:
Հրադադարի խախտման արդյունքում հայկական կողմը կորուստներ չի կրել:
Հակառակորդի ակտիվությունը ճնշելու համար ՊԲ առաջապահ ուժերը անհրաժեշտության դեպքում դիմել են պատասխան գործողությունների և վստահորեն իրականացրել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրները:

ВС Азербайджана обстреляли армянские позиции из ракетно-артиллерийской установки TR-107 (инфографика)
28 февраля и в ночь на 1 марта ситуация на арцахско-азербайджанской линии соприкосновения войск продолжила оставаться напряженной, сообщает пресс-служба Минобороны Республики Арцах.
Особенно интенсивные нарушения режима прекращения огня были зафиксированы в ночное время суток.
Противник произвел в направлении армянских позиций из стрелкового и артиллерийского оружия различного калибра более 1100 выстрелов.
На юго-восточном направлении (Мартуни) линии соприкосновения, помимо минометов различного калибра и пушки типа Д-44, азербайджанские ВС применили также ракетно-артиллерийскую установку типа TR-107 (5 снарядов).
Как напоминает оборонное ведомство Республики Арцах, накануне на том же направлении противником был применен ПТРК «Spike».
В результате нарушения режима прекращения огня потерь с армянской стороны нет.
Для подавления активности противника передовые подразделения Армии обороны прибегали при необходимости также к ответным действиям, продолжая уверенное выполнение поставленных перед ними боевых задач.