Ադրբեջանական զինուժը կիրառել է «TR-107» տիպի հրթիռահրետանային կայանքներ, ականանետեր, նռնականետեր (լուսանկար)
Մարտի 1-ին և լույս 2-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը ականանետերից, նռնականետերից ու տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 100 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով շուրջ 1200 կրակոց: Շփման գծի հարավարևելյան, արևելյան և հյուսիսարևելյան ուղղություններում ադրբեջանական զինուժը «TR-107» տիպի հրթիռահրետանային կայանքներից, 60 և 82–միլիմետրանոց ականանետերից, ձեռքի հակատանկային, հակատանկային հաստոցավոր, հաստոցավոր ավտոմատ ու ենթափողային նռնականետերից ընդհանուր առմամբ արձակել է 51 արկ:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն՝ անհրաժեշտության դեպքում դիմելով նաև պատասխան գործողությունների:

ВС Азербайджана вели обстрел из ракетно-артиллерийских установок, минометов и гранатометов (инфографика)
1 марта и в ночь на 2 марта на арцахско-азербайджанской линии соприкосновения войск противник нарушил режим прекращения огня из минометов, гранатометов и стрелкового оружия различного калибра более 100 раз, сообщает пресс-служба Минобороны Республики Арцах.
В направлении армянских позиций было произведено около 1200 выстрелов.
На юго-восточном, восточном и северо-восточном направлениях линии соприкосновения азербайджанские ВС выпустили по армянским позициям из ракетно-артиллерийской установки TR-107, минометов калибра 60 и 82 мм, ручных противотанковых, станковых противотанковых и подствольных гранатометов 51 снаряд.
Передовые подразделения Армии обороны продолжают уверенное несение боевого дежурства, прибегая в случае необходимости также к ответным действиям.