«Օհանյան-Րաֆֆի-Օսկանյան» դաշինքը տվել է նախընտրական քարոզչության մեկնարկը (ֆոտոշարք, տեսանյութ)
«Օհանյան-Րաֆֆի-Օսկանյան» դաշինքը մարտի 5‐ից սկսել է նախընտրական քարոզչությունը։ Կարգախոսն է՝ «Ժառանգությո՛ւն-համախմբո՛ւմ-հաղթանա՛կ»։
Այսօր վաղ առավոտյան դաշինքի անդամներն այցելել են Եռաբլուր պանթեոն, այնուհետև՝ Հաղթանակի զբոսայգի։
Լրագրողների հետ զրույցում «Օհանյան-Րաֆֆի-Օսկանյան» դաշինքը գլխավորող, պաշտպանության նախկին նախարար Սեյրան Օհանյանն ընդգծել է՝ այս դաշինքը գնալու է այն քայլերին, որ այսօրվա իշխանությունները փոխվեն:
–Ես բազմիցս ասել եմ ու հիմա էլ ասում եմ՝ միջազգային այն փորձը, պրակտիկան, որ գոյություն ունի քաղաքական վերնախավերի պարբերաբար փոփոխությամբ, մեկը մյուսին լրացնելով, դրականի վրա հենվելով և բացթողումներից ելնելով, համապատասխան վստահություն ձեռք բերելն է ժողովրդի մոտ և համապատասխան կառավարում ձևավորելը: Մենք գնալու ենք լայնամասշտաբ փոփոխությունների և՛ տնտեսության մոդեռնիզացիայի առումով, և՛ քաղաքական այսօրվա ընդհանուր համակարգի փոփոխությանը,–ասել է Ս. Օհանյանը։
Օրվա երկրորդ կեսին տեղի կունենա դաշինքային ակտիվի հավաք, որի ժամանակ կներկայացվի «Օհանյան-Րաֆֆի-Օսկանյան» դաշինքի ծրագիրը:

Альянс «Оганян-Раффи-Осканян» дал старт предвыборной агиткампании (фото, видео)
Альянс «Оганян-Раффи-Осканян» 5 марта начал свою предвыборную агиткампанию под лозунгом «Наследие, Консолидация, Победа!»
Сегодня утром члены альянса посетили военный пантеон Ераблур, а затем – парк Победы.
В беседе с журналистами бывший министр обороны РА, возглавляющий альянс «Оганян-Раффи-Осканян» Сейран Оганян отметил, что их шаги приведут к действиям, за которыми последует смена власти.
«Я неоднократно говорил, говорю и сейчас: мировой опыт и практика в плане периодической смены политических элит, их взаимного дополнения на основе учета позитива и анализа упущений основывается на заручении поддержкой народа и формировании соответствующей модели управления. Мы пойдем на широкомасштабные изменения как в плане модернизации экономики, так и изменения сегодняшней политической системы в целом», – сказал Оганян.
Во второй половине дня состоится собрание актива альянса, в ходе которого будет представлена программа альянса «Оганян-Раффи-Осканян».