Բ26-ի կոոպերատիվ «Գելափը»
Բաղրամյան 26-ին կից կան ոչ միայն «անկախ» լրատվամիջոցներ, այլ նաև «անկախ» սոցիոլոգիական կենտրոններ: Դրանցից մեկը «Գելափի» անփան տակ գործող կոոպերատիվ սոցիոլոգիական «կանտոռան» է, որի ղեկավար Արամ Նավասարդյանն իրեն շատ ավելի վատ է պահում և շատ ավելի էժանագին բաներ անում, քան հանրությանը հայտնի մյուս «խուրդված» սոցիոլոգները:
Սույն Նավասարդյանի գործն այն է, որ համոզի, թե հայ ժողովուրդն ինքնասիրություն, արժանապատվություն և խելք չունի, ու բացի այդ էլ՝ մազոխիստ է:
Ըստ կոոպերատիվ «Գելափի»՝ առաջիկա խորհրդարանական ընտրություններում ՀՀ քաղաքացիների մի ահագին մաս քվեարկելու է ՀՀԿ-ի օգտին: Սա, ակնհայտորեն, կեղծիքների նախապատրաստական աշխատանք է: Աշխատանք, որն իր վրա է վերցրել կոոպերատիվ «Գելափը» ներկայացնող Արամ Նավասարդյանը:
Պատահական չէ, որ սրանց «հարցումների» արդյունքները լայնորեն լուսաբանվում են Սերժ Սարգսյանի ընտանիքին պատկանող հեռուստաալիքներով ու «անկախ» մամուլով:
Տվյալ դեպքում հետաքրքիր չէ, թե որքան է կազմում ստի ու կեղծիքի տարածման գործով զբաղվող Ա. Նավասարդյանի «լափը»: Հետաքրքիրն այն է, որ «Գելափի» անվան տակ ընտրակեղծարար տեխնոլոգիա է կիրառվում: Իսկ թե որը պետք է լինի այս ամենին հանրության պատասխանը, կպարզվի ապրիլի 2-ին:

Кооперативный «Gallup» Баграмяна 26
При президентском дворце действуют не только «независимые» СМИ, но и «независимые» социологические центры. Одним из них является работающая под именем «Gallup» кооперативная социологическая контора, чей руководитель Арам Навасардян ведет себя намного хуже и занимается намного более дешевыми вещами, чем известные обществу остальные дискредитированные социологи.
Занятием сего Навасардяна является убеждение армянского народа в том, что он лишен самолюбия, чувства достоинства и мозгов, а также является мазохистом.
Согласно кооперативному «Gallup», на предстоящих парламентских выборах весомая часть граждан РА проголосует за РПА. Это – явная деятельность по подготовке фальсификаций. Деятельность, которую взял на себя представляющий кооперативный «Gallup» Арам Навасардян.
Неслучайно результаты их «соцопросов» широко освещаются через принадлежащие семье Сержа Саргсяна телеканалы и «независимую» прессу.
В данном случае неважно, какова «похлебка», полученная занимающимся распространением лжи и фальши А.Навасардяном. Важно то, что под именем «Gallup» применяется технология фальсификации выборов. Каким же должен быть ответ общества на всё это, станет ясно 2 апреля.