Ստեփան Մարգարյան. «Նոնսենս է ՀՀԿ–ի վերարտադրվելը»
–Մենք քարոզարշավին հստակ ծրագրով ենք հանդես գալիս՝ «365 օր. ամենօրյա փոփոխությունների ժամանակացույց», որի իմաստը նրանում է, որ ոչ թե փոփոխությունների մասին հայտարարենք կամ խոստանանք անորոշ ժամանակով, այլ առաջարկենք այնպիսին, համաձայն որի՝ ամենօրյա ռեժիմով հասարակությունը կզգա փոփոխությունները։ Մենք վստահաբար հայտարարում ենք՝ մեկ տարվա ընթացքում երկիրը լուրջ փոխվելու է, եթե ունենանք այն լծակները, որոնցով պետք է իրականացնենք ծրագիրը,–այս մասին մարտի 9–ին լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասել է «Օհանյան–Րաֆֆի–Օսկանյան» դաշինքի անդամ, ՀԱՄԱԽՄԲՈՒՄ կուսակցության փոխնախագահ Ստեփան Մարգարյանը։
Նրա խոսքով՝ իրենց ներկայացրած ծրագիրը շատ իրատեսական է, մասնագիտական փորձաքննություն անցած, զերծ է որևէ պոպուլիստական էլեմենտներից և վստահաբար ներկայացնում է հստակ ժամկետներում իրականացվող գործողություններ։
–Եթե ինչ–որ ձևով չհաջողվի փոփոխություններ կատարել, երկրում մնա նույն վիճակը, ապա կստացվի այսպես. երկիրն աստիճանաբար գլորվում է դեպի անդունդը, քանի որ այն ուժը, որը հասցրել է նման վիճակի, որևէ առաքելություն այլևս չունի։ Ցանկացած քաղաքագիտական տեսության համաձայն՝ «նոնսենս» է ՀՀԿ–ի վերարտադրվելը,– ասել է Ստեփան Մարգարյանը։

Степан Маргарян: «Воспроизводство РПА является нонсенсом»
«В ходе агиткампании мы выступаем с четкой программой «365 дней: график ежедневных изменений», смысл которой не в том, чтобы заявлять об изменениях или обещать их через неопределенный срок, а в том, чтобы предложить обществу такое, чтобы оно ежедневно ощущало на себе эти изменения. Мы с уверенностью заявляем: за год мы добьемся серьезных изменений, если получим рычаги, которыми сможем реализовать свою программу», – заявил в ходе сегодняшней пресс-конференции член альянса «Оганян-Раффи-Осканян», вице-председатель партии «Консолидация» Степан Маргарян.
По словам Маргаряна, представленная ими программа весьма реалистична, прошла профессиональную оценку, лишена популистских элементов и преподносит четкий график реализации конкретных шагов.
«Если добиться изменений не удастся, и ситуация продолжит оставаться прежней, страна постепенно скатится в пропасть, так как доведшая до сегодняшнего состояния сила впредь не имеет никакой миссии. Согласно любой из политологических теорий, воспроизводство РПА является нонсенсом», – добавил Степан Маргарян.