Ադրբեջանական զինուժը կիրառել է հաստոցավոր հակատանկային նռնականետ (ինֆոգրաֆիկա)
Մարտի 12-ին և լույս 13-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է 55 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 550 կրակոց: Շփման գծի հարավային ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև հաստոցավոր հակատանկային նռնականետ (1 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը տիրապետում են օպերատիվ-մարտավարական իրաադրությանն առաջնագծում և շարունակում վստահորեն իրականացնել մարտական դիրքերի հուսալի պահպանություն:

ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня 55 раз (инфографика)
Накануне и в ночь на 13 марта на арцахско-азербайджанской линии соприкосновения войск противник нарушил режим прекращения огня 55 раз, сообщает пресс-служба Минобороны Республики Арцах.
Из стрелкового оружия различного калибра азербайджанские ВС произвели по армянским позициям более 550 выстрелов.
На южном направлении линии соприкосновения противник применил также станковый противотанковый гранатомет (1 снаряд).
Передовые подразделения Армии обороны владеют оперативно-тактической ситуацией на линии фронта, продолжая надежное охранение боевых позиций.