«Վիգեն Սարգսյանը կա՛մ սխալ է ընկալել Օհանյանի ասածները, կա՛մ նրան սխալ տեղեկատվություն են մատուցել»
ՀՀԿ նախընտրական ցուցակը գլխավորող պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը լրատվամիջոցներից մեկին տված հարցազրույցում նշել է, որ զարմացած է պաշտպանության նախկին նախարար Սեյրան Օհանյանի այն հայտարարությունից, ըստ որի՝ վերջինս բանակը զրոյից է կառուցել։
Տեղեկացնեմ, որ Ս. Օհանյանը նման բան չի հայտարարել։
«Օհանյան–Րաֆֆի–Օսկանյան» դաշինքը գլխավորող Օհանյանը մշտապես խոսում է նախկինի դրական փորձի ու նաև թերությունների վերլուծության հիման վրա նորը կառուցելու անհրաժեշտության մասին։
Կարող ենք միայն ենթադրել, որ Վ. Սարգսյանը կա՛մ սխալ է ընկալել Օհանյանի ասածները, կա՛մ նրան սխալ տեղեկատվություն են մատուցել։

«Либо Виген Саркисян неправильно понял слова Оганяна, либо ему преподнесли неверную информацию»
Возглавляющий предвыборный список РПА министр обороны Виген Саркисян в интервью одному из СМИ отметил, что удивлен заявлением бывшего министра обороны РА Сейрана Оганяна о том, что он построил армию с нуля.
Информирую, что С.Оганян ничего подобного не заявлял. Возглавляющий альянс «Оганян-Раффи-Осканян» Оганян постоянно заявляет и необходимости строить новое на основе анализа позитивного опыта прошлого и имеющихся недостатков.
Остается лишь предположить: либо Виген Саркисян неправильно понял слова Оганяна, либо ему преподнесли неверную информацию.