Սամվել Բաբայանն իրեն առաջադրված մեղադրանքը չի ընդունում. պաշտպան
Երեկվանից Ազգային անվտանգության ծառայությունում գտնվող ԼՂՀ պաշտպանության բանակի նախկին հրամանատար Սամվել Բաբայանը չի ընդունում իրեն առաջադրված մեղադրանքը:
Այս մասին Tert.am-ին հայտնեց Սամվել Բաբայանի պաշտպան Ավետիս Քալաշյանը, ով այսօր ներկա էր եղել Սամվել Բաբայանի հարցաքննությանը, որն արդեն ավարտվել է:
«Կարճ հարցաքննություն է տեղի ունեցել: Այն, ինչում իրեն կասկածում են, բացարձակապես չի ընդունում, ասում է, որ նման արարք չի կատարել: Մեղադրանք կառաջադրվի, թե ոչ, դեռևս պարզ չի»,-ասաց Ավետիս Քալաշյանը:
Նշենք, որ վաղը կեսօրին կլրանա Սամվել Բաբայանին մեղադրանք առաջադրելու ժամկետը, որից հետո նա կամ պետք է կալանավորվի, կամ ազատ արձակվի:

Самвел Бабаян не признает выдвинутого ему обвинения – адвокат
Находящийся со вчерашнего дня в Службе национальной безопасности РА бывший командующий Армией обороны НКР Самвел Бабаян не признает выдвинутого ему обвинения.
Об этом в беседе с «Tert.am» сообщил адвокат Бабаяна Аветис Калашян, присутствовавший сегодня при его допросе.
«Состоялся короткий допрос. То, в чем его подозревают, он категорически отрицает. Будет ли предъявлено обвинение, пока не ясно», – сказал Аветис Калашян.
Отметим, что завтра в полдень завершится срок предъявления Самвелу Бабаяну официального обвинения, после чего он должен быть либо арестован, либо выпущен на свободу.