Սամվել Բաբայանին կալանավորելու որոշումը կբողոքարկվի
Պաշտպանության բանակի նախկին հրամանատար Սամվել Բաբայանին երկու ամսով կալանավորելու որոշումը կբողոքարկվի Վերաքննիչ դատարանում: Ինչպես «Ա1+»-ին ասաց նրա պաշտպան Ավետիս Քալաշյանը, դատարանում Սամվել Բաբայանը հայտարարել է, որ առաջադրված մեղադրանքը չի ընդունում եւ այն ակնհայտ անհիմն է որակել:
Աղբյուրը հիշեցնում է՝ մարտի 22-ին Սամվել Բաբայանը ձերբակալվել է Վրաստանից Հայաստան մաքսանենգ եղանակով «Իգլա» տեսակի զենիթահրթիռային համալիրի տեղափոխման կասկածանքով: Նույն կասկածանքով ձերբակալված եւս երկու անձինք, ըստ ԱԱԾ-ի, ղեկավարվել են Բաբայանի ցուցումով:

Решение об аресте Самвела Бабаяна будет обжаловано
Решение об аресте бывшего командующего Армией обороны НКР Самвела Бабаяна будет обжаловано в Апелляционном суде. Как сообщил «А1+» его адвокат Аветис Калашян, в суде Самвел Бабаян заявил, что не принимает выдвинутого обвинения и квалифицировал его как очевидно безосновательное.
Напомним, что 22 марта Самвел Бабаян был арестован по подозрению в перемещении в Армению из Грузии контрабандным путем зенитно-ракетного комплекса «Игла». По тому же обвинению арестованы еще два человека, которые, по мнению СНБ, руководствовались указаниями Бабаяна.