Նոր մանրամասներ. ինչպես և ով է Էջմիածնում սպառնացել ՕՐՕ դաշինքի շտաբի անդամին
Ինչպես ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, մարտի 24–ի ուշ երեկոյան Էջմիածնի Վազգեն Առաջին փողոցում առանց պետհամարանիշի մեքենան փակել է «Օհանյան–Րաֆֆի–Օսկանյան» դաշինքի շտաբի աշխատակից Պատվական Պոդոսյանի ավտոմեքենայի ճանապարհը, որից դուրս է եկել մի երիտասարդ և զենքով սպառնացել նրան։
«7օր»–ին հաջողվել է կապ հաստատել Պատվական Պոդոսյանի հետ, ով մանրամասնել է, որ երբ երթևեկելիս է եղել Վազգեն Առաջին և Նալբանդյան փողոցների խաչմերուկով, առանց պետհամարանիշի ավտոմեքենան կտրել է իր ճանապարհը։ Այդ մեքենայից իջել է մի երիտասարդ, եկել նստել է Պատվական Պոդոսյանի մեքենայի հետևի նստարանին, գրպանից հանել ատրճանակը և պահելով նրա գլխին՝ սպառնացել է հեռու մնալ «Օհանյան–Րաֆֆի—Օսկանյան» դաշինքից և ամբողջ ընտրական գործընթացներից։ Անհայտ անձը զգուշացրել է, որ ճանաչում է ՕՐՕ դաշինքի Էջմիածնի շտաբի բոլոր աշխատակիցներին, նրանց մեքենաները և կատարվող քայլերը, ինչպես նաև հավելել է, որ թերևս սա իրենց վերջին հանդիպումն է, և երկրորդ զգուշացման կարիք այլևս չի լինի։
Այդ ընթացքում զանգել է Պատվական Պոդոսյանի հեռախոսը։ Անհայտ երիտասարդը սկզբում չի թույլատրել վերջինիս պատասխանել հեռախոսազանգին, այնուհետև ասել է. «Վերցրո՛ւ հեռախոսդ, սակայն այնպես արա, որ չհասկանան, որ խնդիր կա»։
Նա նաև թույլ չի տվել, որպեսզի Պատվական Պոդոսյանը հետ շրջվի։ Վերջինս միայն հասցրել է նկատել, որ անծանոթը, չնայած ուշ ժամին, եղել է արևային ակնոցով և չսափրված։
Էջմիածնի շտաբի ներկայացուցիչները դիմել են ոստիկանություն, իսկ մինչև առավոտյան ժամը 5–ը շտաբի աշխատակիցները ցուցմունք են տվել։
Պատվական Պոդոսյանը նաև հավելել է, որ իրենք մի քանի օր շարունակ նկատել են առանց պետհամարանիշի այդ մեքենան նաև Էջմիածնում «Օհանյան–Րաֆֆի–Օսկանյան» դաշինքի կողմից պատգամավորության թեկնածու առաջադրված Նարեկ Հարությունյանի շտաբի մոտ։

Новые подробности: кто и как угрожал работнику штаба альянса ОРО в Эчмиадзине
Как уже сообщалось, поздно вечером 24 марта в городе Эчмиадзин на улице Вазгена Первого автомобиль без госномеров перекрыл дорогу машине работника предвыборного штаба альянса «Оганян-Раффи-Осканян» Патвакана Подосяна, из которого вышел неизвестный и с применением оружия озвучил угрозы.
«7or» удалось связаться с Патваканом Подосяном, который рассказал детали произошедшего.
По его словам, на перекрестке улиц Вазгена Первого и Налбандяна машина без номеров перекрыла ему дорогу. Из нее вышей молодой человек, который затем сел на заднее сиденье его машины, достал пистолет и, приставив к его голове, озвучил угрозы и призвал держаться подальше от альянса «Оганян-Раффи-Осканян» и избирательного процесса в целом. При этом он предупредил, что знает всех работников штаба альянса ОРО в Эчмиадзине, их машины и предпринимаемые ими шаги, а также добавил, что данная встреча является последней, и необходимости во втором предупреждении больше не будет.
В это время зазвонил телефон Патвакана Подосяна. Неизвестный сначала не разрешил ему ответить, но затем сказал взять трубку, но так, чтобы звонивший не догадался, что имеются какие-то проблемы.
Сидевший сзади молодой человек не разрешил Патвакану оборачиваться. Последний успел лишь заметить, что неизвестный, несмотря на позднее время, был в солнцезащитных очках и небритым.
Представители штаба ОРО в Эчмиадзине обратились в полицию, где до 5 часов утра давали показания.
Патвакан Погосян добавил также, что они несколько дней подряд замечали данный автомобиль без госномеров возле предвыборного штаба кандидата от ОРО Нарека Арутюняна.