Եվրոպայում ՆԱՏՕ-ի հրամանատարը հավելյալ ուժեր է խնդրել «ռազմատենչ» ՌԴ-ին հակազդելու համար
Եվրոպայում ՆԱՏՕ-ի միավորված ուժերի գլխավոր հրամանատար, ամերիկացի գեներալ Քերթիս Սկապարոտտին հավելյալ ուժեր է խնդրել «ավելի ու ավելի ռազմատենչ դարձող Ռուսաստանին» հակազդելու համար, որը Սիրիան և Ուկրաինան օգտագործում է որպես փորձնական զորակայան իր նորագույն սպառազինության համար։ Այս մասին հայտնում է «gazeta.ru»–ն։
Ներկայացուցիչների պալատի կոմիտեին Սկապարոտտին հայտնել է, որ ամերիկացի զինվորականներն ամենալավն են աշխարհում, և կարող են զսպել Ռուսաստանին։ Սկապարոտտիի խոսքով՝ Ռուսաստանը գործընկերոջից վերածվել է հակառակորդի՝ ձգտելով վերադարձնել իր դիրքերն աշխարհում։
«Մեզ պետք է ավելի հզոր ուժ, կարծում եմ՝ ցամաքային բաղադրիչով….օրինակ՝ զրահատանկային ստորաբաժանում»,-հավելել է նա։

Командующий НАТО в Европе призвал усилить военный контингент для сдерживания России
Командующий НАТО в Европе Кертис Скапаротти заявил, что он нуждается в большем количестве войск и высокотехнологичных средств наблюдения для «противостояния все более воинственной России». Об этом сообщает «The Washington Examiner».
По его словам, в то время, как военные США «являются лучшими в мире и способны сейчас сдерживать Россию», им нужно построить более способную армию, чтобы «противостоять растущей военной мощи России».
Скапаротти заявил, что в настоящее время США имеют в Европе более 60 тысяч военных всех видов войск. По его словам, это обеспечивает США «силу, позволяющую сдерживание сегодня».
«Нам нужна большая сила, я думаю, что, возможно, в сухопутных войсках – это бронетанковая дивизия, например», – сказал он.