Հակառակորդը կիրառել է դիպուկահար հրացաններ (ինֆոգրաֆիկա)
Մարտի 29-ին և լույս 30-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, այդ թվում՝ դիպուկահար հրացաններից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 50 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 500 կրակոց: Ադրբեջանական զինուժը դիպուկահար հրացաններից առավել ինտենսիվ կրակ է վարել շփման գծի հարավարևելյան և արևելյան հատվածներում՝ արձակելով 86 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշելու համար դիմել են պատասխան գործողությունների և շարունակել վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

ВС Азербайджана применили снайперские винтовки (инфографика)
Накануне и в ночь на 30 марта на арцахско-азербайджанской линии соприкосновения войск противник нарушил режим прекращения огня 50 раз, сообщает пресс-служба Минобороны Республики Арцах.
Из стрелкового оружия различного калибра, в том числе снайперских винтовок, азербайджанские ВС произвели по армянским позициям более 500 выстрелов.
Наиболее интенсивный обстрел из снайперских винтовок противник вел на юго-восточном и восточном направлениях линии соприкосновения (86 выстрелов).
Для подавления наступательной активности противника передовые подразделения Армии обороны прибегли к ответным действиям, продолжив уверенное несение боевого дежурства.