Րաֆֆի Հովհաննիսյանն իր ձայնը տվել է հանուն Հայաստանի վաղվա օրվա (տեսանյութ)
Թիվ 157 դպրոցում տեղակայված 9/06 տեղամասում իր ընտրությունն է կատարել «Օհանյան–Րաֆֆի–Օսկանյան» դաշինքի անդամ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը։
Քվեարկությունից հետո Ր. Հովհաննիսյանը լրագրողներին ասել է, որ իր ձայնը տվել է հանուն մեր հայրենիքի, մեր հերոս տղաների և Հայաստանի Հանրապետության վաղվա օրվա։
–Մենք արդեն ասել ենք, որ գործընթացը գտնվում է օրենքից դուրս, խաղից դուրս իրավիճակում։ Այժմ կսպասենք այսօրվա ավարտին, արդյունքները նաև կդիտարկենք։ Ահազանգերն ամբողջական փաթեթով կներկայացնենք մեր հանրությանը։ Այնուամենայնիվ, սա մեր պայքարի մի հանգրվանն է, չենք կարող տանը նստած մնալ. այդ պայքարը պետք է տանենք բոլոր հնարավոր սահմանադրական եղանակներով –նշել է Րաֆֆի Հովհաննիսյանը։
Նրա խոսքով՝ այս ընտրություններն իրավական Հայաստան ունենալու հերթական պայքարն են, և պետք է հույսով ապրել, որ վերջապես ունենանք Հայաստանի Հանրապետություն, այլ ոչ թե կուսակցապետություն։
–Ազատ և արդար ընտրությունների դեպքում անգամ, այս օրվա դրությամբ, կարող եմ ասել, որ այս դաշինքն անցողիկ շեմի խնդիր չունի, բայց նաև գիտենք, թե ինչ ընտրակեղծիքների են դիմել իշխող ուժերի ներկայացուցիչները, այդ պատճառով էլ մենք պատրաստ ենք ցանկացած դիպաշարի,–հավելել է նա։

Раффи Ованнисян проголосовал во имя завтрашнего дня Армении (видео)
Представитель альянса «Оганян-Раффи-Осканян» Раффи Ованнисян проголосовал на избирательном участке №9/06.
В беседе с журналистами Ованнисян отметил, что отдал свой голос во имя нашей родины, наших героев и завтрашнего дня Республики Армения.
«Мы уже заявили, что процесс находится вне закона. Пока дождемся завершения дня, результатов голосования. Все сообщения о нарушениях будут представлены обществу. Тем не менее, это один из тех этапов нашей борьбы, когда мы не можем сидеть дома и должны вести борьбу всеми возможными конституционными методами», – сказал Ованнисян.
По его словам, эти выборы являются очередной борьбой за правовую Армению, и нужно жить надеждой, что мы, наконец, станем обладать Республикой Армения, а не государством партократии.
«В случае свободных и справедливых выборов, даже на сегодняшний день, могу сказать, что этот альянс не имеем проблемы с преодолением проходного барьера. Но мы также знаем, к каким фальсификациям прибегли представители правящей силы, поэтому мы готовы к любому сценарию», – добавил Раффи Ованнисян.