Շփման գծի հյուսիսարևելյան ուղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է 60 միլիմետրանոց ականանետ և ձեռքի հակատանկային նռնականետ
Ապրիլի 13-ին և լույս 14-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 45 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով շուրջ 620 կրակոց: Շփման գծի հյուսիսարևելյան ուղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 60 միլիմետրանոց ականանետ (14 արկ) և ձեռքի հակատանկային նռնականետ (5 արկ):
Հակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշելու համար ՊԲ առաջապահ զորամասերը դիմել են պատասխան գործողությունների և շարունակել վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

Азербайджанские ВС применили миномет и гранатомет (инфографика)
Накануне и в ночь на 14 апреля на арцахско-азербайджанской линии соприкосновения войск противник нарушил режим прекращения огня более 45 раз, сообщает пресс-служба Минобороны Республики Арцах.
Из стрелкового оружия различного калибра азербайджанские ВС произвели по армянским позициям около 620 выстрелов.
На северо-восточном направлении линии соприкосновения противник применил также миномет калибра 60 мм (14 снарядов) и ручной противотанковый гранатомет (5 снарядов).
Для подавления наступательной активности противника передовые подразделения Армии прибегли к ответным действиям, продолжив уверенное несение боевого дежурства.