Վարչական դատարանը մերժեց «Օհանյան-Րաֆֆի-Օսկանյան» դաշինքի հայցադիմումը (տեսանյութ)
ՀՀ վարչական դատարանը (դատավոր՝ Աղասի Դարբինյան) այսօր հրապարակել է «Օհանյան-Րաֆֆի-Օսկանյան» դաշինքի հայցադիմումը՝ ՀՀ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի 08.04.2017թ. թիվ 157-Ա որոշումը վերացնելու և որոշակի գործողություններ կատարել պարտավորեցնելու մասին։ Հայցադիումով պահանջվում էր միավորել ընտրական տեղամասերում հատուկ սարքերով ձեռք բերված մատնահետքերը մեկ ընդհանուր բազայում ու համեմատական վերլուծություն անցկացնել՝ պարզելու համար, թե արդյոք կա՞ մատնահետքերի համընկնում, թե ոչ:
Վարչական դատարանը մերժել է «Օհանյան-Րաֆֆի-Օսկանյան» դաշինքի հայցադիմումը՝ որպես հիմք ընդունելով ավելի վաղ ԿԸՀ–ի ներկայացրած պատճառաբանությունները։

Административный суд отклонил иск альянса «Оганян-Раффи-Осканян»
Административный суд РА (судья – Агаси Дарбинян) сегодня отклонил иск альянса «Оганян-Раффи-Осканян» об отмене решения Центральной избирательной комиссии №157-А от 08.04.17г. и обязании ее предпринять определенные действия.
Иском требовалось объединить в единую базу данных информацию, полученную в результате сканирования отпечатков пальцев избирателей, проголосовавших на парламентских выборах в Армении, и провести ее сравнительный анализ для выяснения возможности совпадения отпечатков, то есть случаев повторного голосования.
Административный суд отклонил иск альянса ОРО, приняв за основу аргументацию, приведенную ранее Центризбиркомом.