Ադրբեջանական զինուժն ակտիվորեն կիրառել է դիպուկահար հրացաններ
Ապրիլի 17-ին և լույս 18-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է 55 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 640 կրակոց: Շփման գծի հարավային, արևելյան և հյուսիսարևելայն ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը ակտիվորեն կիրառել է նաև դիպուկահար հրացաններ (93 կրակոց):
Հակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշելու համար ՊԲ առաջապահ զորամասերը դիմել են պատասխան գործողությունների և շարունակել իրականացնել մարտական դիրքերի հուսալի պահպանություն:

Ночью ВС Азербайджана активно применяли снайперские винтовки (инфографика)
Накануне и в ночь на 18 апреля на арцахско-азербайджанской линии соприкосновения войск противник нарушил режим прекращения огня 55 раз, сообщает пресс-служба Минобороны Республики Арцах.
Из стрелкового оружия различного калибра азербайджанские ВС произвели по армянским позициям свыше 640 выстрелов.
На южном, восточном и северо-восточном направлениях линии соприкосновения противник активно применял также снайперские винтовки (93 выстрела).
Для подавления наступательной активности противника передовые подразделения Армии обороны прибегли к ответным действиям, продолжив надежное охранение боевых позиций.