Ադրբեջանական զինուժը կիրառել է տարբեր տրամաչափի դիպուկահար հրացաններ (ինֆոգրաֆիկա)
Ապրիլի 19-ին և լույս 20-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 40 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 500 կրակոց: Շփման գծի հարավային, արևելյան և հյուսիսային ուղղություններում ադրբեջանական զինուժը կիրառել է տարբեր տրամաչափի դիպուկահար հրացաններ (77 կրակոց):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը լիակատար վերահսկողություն են պահպանում առաջնագծում և շարունակում իրականացնել մարտական դիրքերի հուսալի պահխպանություն:

ВС Азербайджана применили снайперские винтовки (инфографика)
Накануне и в ночь на 20 апреля на арцахско-азербайджанской линии соприкосновения войск противник нарушил режим прекращения огня 40 раз, сообщает пресс-служба Минобороны Республики Арцах.
Из стрелкового оружия различного калибра азербайджанские ВС произвели по армянским позициям более 500 выстрелов.
На южном, восточном и северном направлениях линии соприкосновения противник применил также снайперские винтовки (77 выстрелов).
Передовые подразделения Армии обороны полностью контролируют ситуацию на линии соприкосновения и продолжают надежное охранение боевых позиций.