Բացի հրաձգային զինատեսակներից՝ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է ականանետեր և հաստոցավոր հակատանկային ու ավտոմատ նռնականետեր
Մայիսի 11-ին և լույս 12-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 90 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 1750 կրակոց: Բացի հրաձգային զինատեսակներից ադրբեջանական զինուժը շփման գծի հարավային և հյուսիսային հատվածներում կիրառել է նաև 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետեր (22 արկ) և հաստոցավոր հակատանկային ու ավտոմատ նռնականետեր (12 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը դիմել են պատասխան գործողությունների և շարունակել իրականացնել մարտական դիրքերի հուսալի պահպանություն:

ВС Азербайджана применили минометы и гранатометы (инфографика)
Накануне и в ночь на 12 мая на арцахско-азербайджанской линии соприкосновения войск противник нарушил режим прекращения огня около 90 раз, сообщает пресс-служба Минобороны Республики Арцах.
Из стрелкового оружия различного калибра азербайджанские ВС произвели по армянским позициям более 1750 выстрелов.
На южном и северном направлениях линии соприкосновения противник применил также минометы калибра 60 и 82 мм (22 снаряда) и гранатометы различного типа (12 снарядов).
Передовые подразделения Армии обороны прибегли к ответным действиям, продолжив надежное охранение боевых позиций.