ՊԲ-ն հրապարակել է պատասխան գործողությունների տեսագրությունը
Ի պատասխան Արցախի զորքերի շփման գծում մայիսի 16-ի՝ լույս 17-ի գիշերը հակառակորդի դրսևորած ակտիվության՝ ՊԲ մարտական հերթապահության մեջ գտնվող ստորաբաժանումները ձեռնարկել են կանխարգելիչ գործողություններ:
Հաղորդագրության համաձայն՝ պատասխան գործողությունների արդյունքում, ըստ ՊԲ համապատասխան ծառայությունների տրամադրության տակ եղած հավաստի տվյալների, ադրբեջանական կողմը կրել է կորուստներ:
Կից հրապարակված տեսագրության մեջ նշվում է, որ հայկական ուժերը թիրախավորել են հակառակորդի զինուժի ՌԷՊ կայան, ինչպես նաև ՕՍԱ ՀՕՊ համակարգի հրթիռների տեղափոխման-լիցքավորման մեքենա:

Минобороны Арцаха опубликовало видеозапись ответа на азербайджанскую агрессию
В ответ на активность, проявленную противником на арцахско-азербайджанской линии соприкосновения войск 16 мая и в ночь на 17 мая, подразделения Армии обороны Арцаха, находящиеся на боевом дежурстве, предприняли превентивные действия, сообщает пресс-служба Минобороны Республики Арцах.
Согласно сообщению, по достоверным данным, имеющимся в распоряжении соответствующих служб АО, в результате ответных действий азербайджанская сторона понесла потери.
В опубликованной видеозаписи отмечается, что армянские силы поразили станцию РЭБ и транспортно-заряжающую машину системы ПВО «Оса» азербайджанских ВС.