Բացի հրաձգային զինատեսակներից ադրբեջանական զինուժը կիրառել է հաստոցավոր հակատանկային նռնականետ, հրանոթ և ականանետ
Մայիսի 17-ին և լույս 18-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է մոտ 60 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 650 կրակոց: Բացի հրաձգային զինատեսակներից, ադրբեջանական զինուժը շփման գծի արևելյան ուղղությամբ կիրառել է հաստոցավոր հակատանկային նռնականետ (23 արկ), իսկ հյուսիսարևելյան հատվածում՝ Դ-44 տիպի հրանոթ (18 արկ) և 82 միլիմետրանոց ականանետ (4 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը ձեռնարկել են կանխարգելիչ միջոցառումներ և շարունակել վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

ВС Азербайджана обстреляли армянские позиции из гранатометов, пушек и минометов (инфографика)
Накануне и в ночь на 18 мая на арцахско-азербайджанской линии соприкосновения войск противник нарушил режим прекращения огня около 60 раз, сообщает пресс-служба Минобороны Республики Арцах.
Из стрелкового оружия различного калибра азербайджанские ВС произвели по армянским позициям более 650 выстрелов.
На восточном направления линии соприкосновения противник применил также станковый противотанковый гранатомет (23 снаряда), а на северном – пушку Д-44 (18 снарядов) и миномет калибра 82 мм (4 снаряда).
Передовые подразделения Армии обороны предприняли превентивные меры и продолжили уверенное выполнение поставленной перед ними боевой задачи.