Բրիտանական ոստիկանությունը հրաժարվել է ԱՄՆ–ի հետ կիսվել ահաբեկչության հետաքննության տվյալներով
Բրիտանական ոստիկանությունն այլևս ԱՄՆ–ի հետ չի կիսվի Մանչեսթերի ահաբեկչության հետաքննության տվյալներով։ Այս մասին հայտնում է BBC–ն։
Ավելի վաղ բրիտանական ՆԳՆ–ի ղեկավար Էմբեր Ռադդը հայտարարել էր, որ ահաբեկչության հետաքննության տվյալների արտահոսքը զայրացրել է բրիտանական իշխանություններին, և գերատեսչությունն ամեն ինչ անելու է, որպեսզի դա այլև չկրկնի։ Նշվում է նաև, որ Բրիտանիայի վարչապետ Թերեզա Մեյը դժգոհություն կհայտնի ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփին ԶԼՄ–ում ողբերգության վերաբերյալ տեղեկատվության արտահոսքի համար։
Հիշեցնենք՝ Մանչեսթերի մարզադաշտում երգչուհի Արիանա Գրանդեի համերգի ժամանակ իրականացված ահաբեկչության հետևանքով զոհվել էր 22 մարդ, ավելի քան 120–ը՝ տուժել։

Британская полиция отказалась делиться с США данными о расследовании теракта
Британская полиция больше не будет делиться с США данными, касающимися расследования теракта в Манчестере. Об этом сообщает телеканал BBC.
Ранее глава британского МВД Эмбер Радд заявила, что утечка информации о расследовании преступления вызвала у британских властей раздражение, и ведомство сделает всё, чтобы этого больше не повторилось. Сообщалось также, что Тереза Мэй предъявит Трампу претензии за утечки в СМИ данных о трагедии.
Напомним, теракт на стадионе в Манчестере, в результате которого погибло 22 человека и более 120 пострадали, произошёл на концерте Арианы Гранде. В результате певица отменила мировое турне.