Շրի Լանկայում ջրհեղեղների պատճառով 100 մարդ է զոհվել
Շրի Լանկայում հորդառատ անձրևներից առաջացած ջրհեղեղների և սողանքների հետևանքով 100 մարդ է զոհվել, ևս 99–ը համարվում է անհետ կորած։ Այս մասին հայտնում է «Associated Press»–ը՝ վկայակոչելով երկրի իշխանությունների տվյալները։
Աղետների հետևանքների վերացման կենտրոնի տվյալներով՝ մոտ 2,9 հազ մարդ ստիպված է եղել թողնել տները տարերային աղետի պատճառով։
Որոնողափրկարարական գործողություններին մասնակցում են անվտանգության ծառայությունները, տեղաբնակներն ու զինվորականները։ Տեղացիների խոսքով՝ մեծ թվով մարդիկ էլ արգելափակման մեջ են հայտնվել սեփական գյուղերում։

В результате наводнений на Шри-Ланке погибли 100 человек
В результате наводнений и оползней на Шри-Ланке погибли 100 человек, еще 99 считаются пропавшими без вести. Об этом сообщает «Associated Press» со ссылкой на данные властей.
По данным Центра по ликвидации последствий бедствий, около 2,9 тыс. человек были вынуждены покинуть свои дома из-за природной катастрофы, вызванной проливными дождями.
В поисковых и спасательных операциях участвуют службы безопасности, местные жители, а также военные. По словам жителей, множество людей остались блокированными в своих деревнях в результате стихийного бедствия.