Կիմ Չեն Ընը «նոր ու խոշոր նվերներ է խոստացել յանկիներին»
Հերթական բալիստիկ հրթիռի հաջող փորձարկումից հետո Հյուսիսային Կորեայի առաջնորդ Կիմ Չեն Ընը հայտարարել է, որ «փորձարկումների մասին նորությունները կստիպեն յանկիներին (ԱՄՆ-ի քաղաքացիների մականունը) անհանգստանալ, իսկ հարավկորեացի հանցավոր խամաճիկներն ավելի կըկճվեն»։
«Life.ru»–ի փոխանցմամբ՝ հյուսիսկորեացի առաջնորդի խոսքերը մեջբերել է Կորեայի Կենտրոնական հեռագրային գործակալությունը։
Բացի այդ, Ընը հույս է հայտնել, որ հետագայում «յանկիներն ավելի խոշոր նվերներ կստանան»՝ ի պատասխան իրենց ռազմական սադրանքների։

Ким Чен Ын пообещал «новые подарки для янки»
После очередного успешного запуска баллистической ракеты глава КНДР Ким Чен Ын заявил, что новость об испытаниях «заставит янки беспокоиться, а южнокорейские преступные марионетки будут ещё более подавлены». Северокорейского лидера процитировало Центральное телеграфное агентство Кореи, передает «Life».
Кроме того, он выразил надежду, что в дальнейшем «янки получат более крупные подарки» в ответ на свои военные провокации.
Напомним, в ночь 29 мая КНДР осуществила уже третий за май запуск баллистической ракеты. Ракета класса «Скад», пущенная из окрестностей портового города Вонсан на северо-востоке страны, пролетела около 450 километров.