Լավրովը մեկնաբանել է Մակրոնի՝ RT–ին ու «Sputnik»–ին ուղղված մեղադրանքները
ՌԴ ԱԳՆ ղեկավար Սերգեյ Լավրովը մեկնաբանել է Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի խոսքերը, որն RT–ին ու «Sputnik»–ին մեղադրել էր քարոզչության մեջ։ Այս մասին հայտնում է РИА «Новости»–ն։
«Կարծում եմ, որ այդ գնահատականներում արտացոլվել է հակառուսական արշավի հայտնի իներցիան, որը սանձազերծվել էր դեռևս Օբամայի վարչակազմի կողմից, և որը տարածվել էր այլ երկրներ, այդ թվում՝ Եվրոպա։ Այդ իներցիայից արևմտյան մեր գործընկերնրը ոչ մի կերպ չեն կարողանում ազատվել»,–ասել է Լավրովը՝ հավելելով, որ ֆրանսիական կողմն այդ մեղադրանքների համար ապացույցներ չունի։
Ավելի վաղ էլ ՌԴ նախագաhի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովը հայտարարել էր, որ Կրեմլում համաձայն չեն Մակրոնի գնահատականների հետ։

Лавров прокомментировал обвинение Макрона в адрес RT и «Sputnik»
Министр иностранных дел России Сергей Лавров прокомментировал слова президента Франции Эммануэля Макрона, который обвинил агентство «Sputnik» и телеканал RT в пропаганде, передает РИА «Новости».
«Я думаю, что здесь, в этих оценках, отразилась известная инерция антироссийской кампании, которую развязала еще администрация Обамы и которая захватила ряд других стран, в том числе в Европе. И из этой инерции наши западные партнеры никак не могут выбраться», – сказал он.
Лавров также подчеркнул, что у французской стороны нет фактов для доказательства собственной позиции.