Իվանկա Թրամփին դատարան են կանչել կոշիկի դիզայնի գրագողության գործով
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի դուստր, ձեռնարկատեր Իվանկա Թրամփին դատարան են կանչել կոշիկի դիզայնի գրագողության գործով։ Այս մասին հայտնում է Bloomberg-ը։
Aquazzura Italia SRL-ի ներկայացուցիչները դատի են տվել Իվանկային և նրա IT Collection LLC ընկերությանն ու կոշիկներ արտադրող Marc Fisher Holdings-ին՝ պնդելով, որ նրանք պատճենել են իրենց Wild Thing կոշիկների դիզայնը։ Խոսքը 785 դոլար արժողությամբ բարձրակրունկ բոկոտիների մասին է։ Հայցվոր կողմը պնդում է, որ Իվանկան պատրաստել է նույն կոշիկը, սակայն130 դոլարով։
Իվանկան փորձել է հրաժարվել դատարան ներկայանալուց՝ պատճառաբանելով, որ չափազանց զբաղված է, սակայն Մանհեթենի շրջանային դատարանը պարտավորեցրել է նրան երկու ժամ տրամադրել գործի հետ կապված հարցերին պատասխանելու համար։

Иванку Трамп вызвали в суд по делу о плагиате дизайна обуви
Предпринимательница Иванка Трамп, дочь президента США Дональда Трампа, была вызвана в суд для участия в слушаниях по делу о плагиате дизайна обуви.
Об этом сообщает RT со ссылкой на Bloomberg.
Представители Aquazzura Italia SRL подали в суд на Иванку, её компанию IT Collection LLC и производителя обуви Marc Fisher Holdings, заявив, что те незаконно скопировали дизайн их обуви Wild Thing при разработке модели Hettie.
Иванка попыталась отклонить требование суда, сославшись на то, что слишком занята, будучи «высокопоставленным правительственным чиновником» в команде своего отца, но окружной судья США Кэтрин Форрест в Манхэттене всё же обязал её выделить два часа, чтобы ответить на вопросы по делу. При этом ей разрешили дать показания не в Нью-Йорке, а в Вашингтоне, где она проживает в настоящее время.
В иске речь идёт о босоножках стоимостью более $785 на высоком каблуке, c бахромой и кисточкой. По словам представителей марки, Иванка сделала такую же обувь, но её цена составляет $130.