Րաֆֆի Հովհաննիսյան․ «Պետք է համախմբվենք» (տեսանյութ)
Հունիսի 30-ի հրավիրված մամուլի ասուլիս ժամանակ «Ժառանգություն» կուսակցության նախագահ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը հայտարարել է, որ պետք է լինի կուսակցությունների խոշորացում, հասարակական լայն համախմբում:
-Պետք է համախմբվենք, որպեսզի 2018 թվականի ապրիլին թույլ չտանք կուսակցապետություն,-ասել է նա,-պետք է կանգնենք նոր ձևով, նոր ընթացակարգով և նոր բովանդակությամբ: Սերժ Սարգսյանը պետք է հրաժարական տա, պետք է չլինի Հայաստանի նոր նախագահը կամ վարչապետը: Ես պետք է լինեմ այն մարդկանց կողքին, ովքեր կկանխեն նրա հետագա պաշտոնավարումը:
Ր․Հովհաննիսյանը նաև հավելել է, որ մտնում են նոր շրջանի մեջ, և իրենց օրակարգն է՝ սահմանադրական կարգի հաստատում, երկրի ինքնիշխանություն:

Раффи Ованнисян: «Необходимо консолидироваться»
Во время созванной 30-го июня пресс-конференции лидер партии «Наследие» Раффи Ованнисян заявил, что необходим процесс укрупнения партий, широкая консолидация общества.
«Необходимо консолидироваться, дабы в апреле 2018-го года не допустить господства одной партии, - заявил он, - необходимо предстать в новом виде, с новыми методами и содержанием. Серж Саргсян должен подать в отставку, не должен стать новым премьер-министром или президентом. Я должен быть возле тех людей, которые предотвратят его дальнейшее правление».
Ованнисян также добавил, что вступают в новый период, и на повестке дня - установление конституционного порядка и суверенитет страны.