Տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հակառակորդը խախտել է հրադադարի պահպանման ռեժիմը՝ շուրջ 160 անգամ
Օգոստոսի 20-ից 26-ն ընկած ժամանակահատվածում, արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում, նախորդ շաբաթներին հաստատված հարաբերական հանգիստ իրադրությունը պահպանվել է:
Նշված ժամանակահատվածում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հակառակորդը խախտել է հրադադարի պահպանման ռեժիմը՝ շուրջ 160 անգամ, հայկական դիրքերի ուղղութամբ արձակելով ավելի քան 2000 կրակոց:
ՊԲ-ի առաջապահ զորամասերը այդ ընթացքում շարունակել են սահմանված կարգի համաձայն տանել մարտական հերթապահություն և տիրապետել օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը:

Противник, используя стрелковое оружие различного калибра, более 160 раз нарушил режим прекращения огня
В период с 20 по 26 августа на линии соприкосновения ВС Арцаха и Азербайджана сохранялась установленная за прошлые недели относительно спокойная ситуация. Об этом сообщает пресс-служба Министерства обороны Арцаха.
За указанный промежуток времени противник, используя стрелковое оружие различного калибра, более 160 раз нарушил режим прекращения огня, произведя в сторону армянских боевых позиций более 2000 выстрелов.
Передовые подразделения Армии обороны в этот период продолжили нести боевое дежурство в соответствии с установленным порядком, и владеют оперативно-тактической ситуацией.