ՔՊ-ն Հրազդանի քաղաքապետի ընտրություններում չի պաշտպանի Սասուն Միքայելյանի որդու թեկնածությունը
«Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը նպատակահարմար չի գտնում Հրազդանի քաղաքապետի ընտրություններում պաշտպանել կուսակցության անդամ Սևակ Միքայելյանի թեկնածությունը: Այս մասին հոկտեմբերի 1-ին Ֆեյսբուքի իր էջում գրել է ՔՊ մամուլի խոսնակ Վահան Կոստանյանը:
«Հրազդանում սպասվող քաղաքապետի արտահերթ ընտրություններում ինքնաառաջադրվել է «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության անդամ Սևակ Միքայելյանը։ Թույլ տվեք նշել, որ Քաղաքացիական պայմանագիրը նպատակահարմար չի գտնում պաշտպանել վերջինիս թեկնածությունը և ընտրություններին թեկնածու չի առաջադրելու։ Հաջողություն ենք մաղթում Հրազդանի ընտրություններին մասնակցող բոլոր թեկնածուներին»,-գրված է հաղորդագրությունում:
Նշենք, որ Սևակ Միքայելյանը ԱԺ ԱԺ ԵԼՔ խմբակցության պատգամավոր, Քաղաքացիական պայմանագիր կուսակցության անդամ Սասուն Միքայելյանի որդին է:
Հրազդանի համայնքապետի արտահերթ ընտրությունները տեղի կունենան հոկտեմբերի 21-ին: Ընտրություններին մասնակցելու համար առաջադրվե է 5 թեկնածու:

«Гражданский договор» не поддержит кандидатуру сына Сасана Микаэляна
Партия «Гражданский договор» не поддержит кандидатуру Севака Микаэляна на предстоящих 21 октября выборах мэра города Раздан. Об этом на своей странице в «Facebook» сообщил пресс-секретарь партии Ваан Костанян.
«Член партии ГД Севак Микаэлян самостоятельно выдвинул свою кандидатуру на внеочередных выборах мэра Раздана. Разрешите отметить, что «Гражданский договор» не считает целесообразным поддержать кандидатуру последнего и не выдвинет никакой кандидатуры на предстоящих выборах. Желаем успеха всем кандидатам, участвующим в выборах мэра Раздана», – отметил Костанян.
Напомним, что 21-го октября в 9 марзах Армении пройдут выборы в органы местного самоуправления – очередные и внеочередные.
В выборах в Раздане участвуют 5 кандидатов, среди них – сын Сасуна Микаэляна Севак Микаэлян, член партии «Гражданский договор».