Փաշինյանն այսօր կհանդիպի ՀՀԿ խմբակցության ղեկավարի հետ
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը այսօր կհանդիպի Ազգային ժողովի Հանրապետական խմբակցության ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանի հետ՝ քննարկելու արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ անցկացնելու հարցը: Այդ մասին «Ազատությանը» փոխանցեց Ազգային ժողովի «Ելք» խմբակցության ղեկավար, Փաշինյանի «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության ներկայացուցիչ Լենա Նազարյանը:
Վահրամ Բաղդասարյանը «Ազատության» հետ զրույցում նշեց, որ դեռևս ասելու բան չունի, և հանդիպման տեղի ու ժամի վերաբերյալ պայմանավորվածություն դեռևս ձեռք չի բերվել:
«Ծառուկյան» խմբակցության քարտուղար Վահե Էնֆիաջյանը և «Ելք» խմբակցության ներկայացուցիչ, «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը «Ազատությանը» հայտնեցին, որ հանդիպման առաջարկ վարչապետից դեռ չեն ստացել:
Նիկոլ Փաշինյանը այսօր ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում հայտարարեց, որ սկսում է Ազգային ժողովի արտահերթ ընտրությունների հարցով խորհրդակցությունները: «Վերջին ամիսները ցույց տվեցին, որ խորհրդարանում վստահելի իրավիճակ չունենք»,-ասաց վարչապետը:
Անցած շաբաթ Փաշինյանը հայտարարել է, որ Հայաստանում արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունները պետք է անցկացվեն հնարավորինս շուտ, երեկ էլ չբացառեց, որ դրանք կանցկացվեն արդեն այս տարվա վերջին:

Пашинян сегодня встретится с главой фракции РПА
Премьер-министр Армении Никол Пашинян сегодня встретится с руководителем парламентской фракции Республиканской партии Армении Ваграмом Багдасаряном, чтобы обсудить вопрос проведения внеочередных парламентских выборов. Об этом радио «Азатутюн» сообщила руководитель парламентской фракции «Выход», представитель партии Пашиняна «Гражданский договор» Лена Назарян.
Ваграм Багдасарян в беседе с изданием отметил, что пока ему нечего сказать, о месте и времени встречи пока договоренность не достигнута.
Секретарь фракции «Царукян» Ваге Энфиаджян и представитель фракции «Выход», глава партии «Светлая Армения» Эдмон Марукян сообщили радио «Азатутюн», что пока не получили от премьер-министра приглашения на встречу.
Пашинян сегодня в ходе прямого эфира в соцсети «Facebook» заявил, что начинает консультации по вопросу досрочных выборов в Национальное собрание. «Последние месяцы показали, что у нас нет надежной ситуации в парламенте», – сказал премьер.
На прошлой неделе Никол Пашинян заявил, что парламентские выборы в Армении должны быть проведены как можно скорее, а вчера он не исключил, что они будут проведены до конца этого года.