Մինչև տարեվերջ, ամենայն հավանականությամբ, Հայաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարները կհանդիպեն. Բալայան
Մինչև տարեվերջ ամենայն հավանականությամբ կհանդիպեն Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարներ Զոհրաբ Մնացականյանն ու Էլմար Մամեդյարովը, այսօր Ֆրանկոֆոնիայի 17-րդ գագաթնաժողովին նվիրված մամուլի ասուլիսի ժամանակ՝ լրագրողների հարցին ի պատասխան, ասաց Հայաստանի արտգործնախարարության մամուլի քարտուղար Տիգրան Բալայանը։
Մնացականյան-Մամեդյարով վերջին հանդիպումը տեղի է ունեցել այս տարվա սեպտեմբերի 27-ին՝ Նյու Յորքում։
Հայաստանում ժողովրդական շարժման արդյունքում տեղի ունեցած իշխանափոխությունից և նոր կառավարության ձևավորումից հետո Մնացականյանն ու Մամեդյարովն առաջին անգամ հանդիպել են այս տարվա հուլիսին՝ Բրյուսելում։ Սա երկու երկրների արտգործնախարարների միջև երկրորդ հանդիպումն էր։
Նյույորքյան հանդիպումից առաջ Տիգրան Բալայանը լրագրողների հետ զրույցում հայտարարել էր՝ որպեսզի հանդիպեն Հայաստանի վարչապետն ու Ադրբեջանի նախագահը, պետք է այդ հանդիպումը բովանդակություն ունենա և չլինի ինքնանպատակ:

До конца года может состояться встреча глав МИД Армении и Азербайджана
До конца года, по всей вероятности, состоится встреча министров иностранных дел Армении и Азербайджана Зограба Мнацаканяна и Эльмара Мамедъярова. Об этом сегодня на пресс-конференции, посвященной 17-му саммиту Франкофонии, в ответ на вопрос журналистов сказал пресс-секретарь МИД Армении Тигран Балаян.
Последняя встреча Мнацаканян-Мамедъяров состоялась 27 сентября этого года в Нью-Йорке.
Впервые после смены власти и формирования нового правительства, произошедших в Армении в результате народного движения, главы МИД Армении и Азербайджана встретились в июле этого года в Брюсселе.
Перед их второй встречей в Нью-Йорке Тигран Балаян в беседе с журналистами заявил, что для того, чтобы премьер-министр Армении и президент Азербайджана встретились, эта встреча должна иметь содержание, а не быть самоцелью.