Երևան-Մոսկվա ինքնաթիռն արտակարգ վայրէջք է կատարել Ստավրոպոլում
Երևանից Մոսկվա մեկնող ինքնաթիռը վայրէջք է կատարել Ստավրոպոլում ուղևորի վատ ինքնազգացողության պատճառով։ Այս մասին այսօր հայտնել է օդանավակայանի ղեկավարությունը։
«Ինքնաթիռում ուղևորն իրեն վատ է զգացել, ինքնաթիռը վայրէջք է կատարել Ստավրոպոլում։ Դեպքի վայր բժիշկների խումբ է ժամանել, ուղևորին հոսպիտալացրել են, ինքնաթիռը տվյալ պահին թռիչքի է պատրաստվում։ Բոլոր ծառայությունները օպերատիվ են գործել»,-ասել է գործակալության զրուցակիցը։
Չվերթը պետք է ժամաներ Վնուկովո օդանավակայան մոսկովյան ժամով 16:55-ին, այն մոտ մեկ ժամ ուշ կժամանի, հայտնում է օդանավակայանի տեղեկատվական առցանց չվացուցակը։

Самолет рейса Ереван-Москва экстренно сел в Ставрополе
Самолет, летевший рейсом Ереван-Москва, совершил экстренную посадку в аэропорту Ставрополя из-за недомогания пассажира. Об этом сообщили ТАСС в руководстве аэропорта.
На место была вызвана бригада медиков, пассажир госпитализирован, самолет сейчас готовится к взлету, сказал собеседник агентства. Он отметил, что все службы сработали оперативно.
Рейс должен был приземлиться во «Внуково» в 16:55 мск воскресенья, время задержки составит чуть больше часа, сообщается на онлайн-табло прибытия рейсов аэропорта.