Հովիկ Աբրահամյանի եղբայրը 5 միլիոն դրամ գրավի դիմաց ազատ արձակվեց
Դատարանը բավարարել է Ազգային ժողովի նախկին նախագահ, նախկին վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի եղբոր՝ Հենրիկ (Ջոնիկ) Աբրահամյանի փաստաբանի միջնոդությունը և 5 միլիոն դրամ գրավի դիմաց նրան ազատ արձակել։ Այդ մասին «Ազատության»-ը փոխանցեց Հատուկ քննչական ծառայության (ՀՔԾ) մամուլի քարտուղար Մարինա Օհանջանյանը:
Հենրիկ Աբրահամյանը մեղադրվում է Քրեական օրենսգրքի 235-րդ հոդվածի 2-րդ մասով՝ «ապօրինի կերպով զենք, ռազմամթերք, պայթուցիկ նյութեր կամ պայթուցիկ սարքեր ձեռք բերելը, իրացնելը, պահելը, փոխադրելը կամ կրելը, որոնք կատարվել են մի խումբ անձանց կողմից նախնական համաձայնությամբ»։ Նա ձերբակալվել էր հոկտեմբերի 8-ին, ապա երեք օր անց՝ կալանավորվել։

Брат Овика Абамяна отпущен под залог в 5 млн драмов
Брат экс-премьера Армении Овика Абрамяна, Генрих Абрамяна, по решению суда отпущен под залог в размере 5 млн драмов. Об этом сообщила пресс-секретарь Специальной следственной службы Армении Марина Оганджанян.
Напомним, что Генриху Абрамяну предъявлено обвинение по статье 235 ч.2 (Незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств). Согласно обвинению, Генрих Абрамян незаконно приобрел оружие, которое хранил в бывшем механико-ремонтном заводе в селе Мхчян, оформленном на имя Амбика Геворкяна, но фактически принадлежащем его брату Овику Абрамяну. В том числе в 3 ручных пулемета, 7 автоматов, 2 СВД, 3 ружья, 2 пистолета и множество патронов, которые были обнаружены в ходе обыска 6 августа.