Որևէ ձևով գալով իշխանության՝ կուսակցության ղեկավարի կարգախոսը փոխվում է
«Ես իմ Բարգավաճի ցանկը, մեծամասնությունը փոխելու եմ, լինելու են նորմալ… ամեն ինչ կտեսնեք»,-հայտնեց ԲՀԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը։
Գուցե պետք է քաջալերել Գագիկ Ծառուկյանի անկեղծությունը։ Չէ՞ որ նույն վիճակն է Հայաստանի ավելի քան 70 կուսակցություններում, չնայած այդ բոլոր կուսակցությունների ղեկավարներն ու անդամները դեմքի խելոք արտահայտությամբ ասում են․ «Մենք այդ հարցը կուսակցության վարչության (գործադիր մարմնում, համագումարում) դեռ չենք քննարկել»։
Այսպիսով, անկախ կուսակցության անվանումից, այն նրա ղեկավարի սեփականությունն է, կուսակցությունը՝ ես եմ կարգախոսով։ Որևէ ձևով (ընտրության, հեղաշրջման, հեղափոխության) գալով իշխանության՝ կուսակցության ղեկավարի կարգախոսը փոխվում է․ Պետությունը՝ ես եմ կամ այսօր առավել ակտուալ՝ ԺՈՂՈՎՈՒՐԴԸ՝ ԵՍ ԵՄ։

С приходом к власти лозунг руководителя партии меняется
«Я поменяю список ППА, поменяю большинство, будут нормальные… всё сами увидите», – заявил председатель партии «Процветающая Армения» Гагик Царукян.
Искренность Гагика Царукяна, возможно, стоит поприветствовать, ведь та же самая ситуация в более чем 70 партиях. Хотя, руководители и члены всех этих партий с умным выражением лица заявляют: «Мы данный вопрос в правлении партии (в исполнительном органе, на съезде партии) пока не обсуждали».
Итак, независимо от названия партии, она является собственностью ее руководителя – под лозунгом «партия – это я». С приходом к власти тем или иным путем (выборы, переворот, революция) лозунг руководителя партии меняется на «государство – это я» или, что сегодня более актуально – на «НАРОД – ЭТО Я».