Վ. Բաղդասարյան․ Վարչապետի ընտրության 2-րդ փուլի ժամանակ ՀՀԿ–ն թեկնածու չի առաջադրելու
ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանն այսօր ճեպազրույցների ժամանակ հայտարարել է, որ թեև ՀՀԿ-ն դեմ է Ընտրական օրենսգրքի հապճեպ փոփոխություններին և դեկտեմբերին խորհրդարանական արտահերթ ընտրություններ անցկացնելուն, սակայն երկրորդ փուլով վարչապետի ընտրության ժամանակ թեկնածու չի առաջադրի։
Նա նաև նշել է, որ առաջիկա օրերին ՀՀԿ–ն որոշում կկայացնի և ընտրություններին իր մասնակցության մասին հայտարարություն կանի, բայց միանշանակ է, որ ցուցակը լինելու է քաղաքական։
«Մեր մասնակցության դեպքում պետք է լինի քաղաքական ցուցակ, միանշանակ։ Պետք է լինի ընդդիմությանը հարիր ցուցակ»,-նշել է Վ․Բաղդասարյանը։

В ходе 2-го тура выборов премьера РПА не выдвинет своего кандидата – Багдасарян
Хотя РПА и выступает против спешных изменений Избирательного кодекса и проведения внеочередных выборов НС в декабре, во втором туре выборов премьер-министра она не будет выдвигать своего кандидата. Об этом в ходе брифинга в парламенте сегодня заявил руководитель фракции РПА Ваграм Багдасарян.
Он также отметил, что в ближайшие дни РПА примет решение и сделает заявление относительно своего участия в предстоящих парламентских выборах.
«В случае нашего участия, однозначно, должен быть политический список. Должен быть подобающий оппозиции список», – добавил Багдасарян.