Փակել են փողոցը. Պահանջում են իրագործել հեղափոխության ժամանակ տրված խոստումները (տեսանյութ)
Հոկտեմբերի 26-ին «Կեցցե՛ Հայաստան» ֆլեշմոբի կազմակերպիչները փակել էին Ֆրանսիայի Հրապարակի հարակից փողոցը:
Analitik.am-ի հետ զրույցում ակցիայի կազմակերպիչները հայտնեցին, որ ճանապարհները փակելով իրենք ոչ ոքի չեն մերժում, սակայն չեն էլ ընդունում ներկայիս իշխանություններին:
Ակցիայի կազմակերպիչները նշեցին նաև, որ կողմ են հեղափոխությանը և ցանկանում են, որ ինչի համար եղել է հեղափոխություն ասվածը, տեսնեն դրա արդյունքը: Նրանց խոսքերով, արդեն 6 ամիս է անցել հեղափոխությունից, բայց ոչ մի ոլորտում բարեփոխումներ չեն նկատել.
«Մենք չենք ուզում հակահեղափոխություն անել, միայն ուզում ենք, որ նոր իշխանությունները կատարեն իրենց խոստումները: Միայն կոռուպցիայի դեմ պայքարելով բարեփոխումներ չեն լինում: Հայաստանը չունի տնտեսական աճ, բայց ունի Արցախի խնդիր, որին լուծում է հարկավոր»,-ասաց կազմակերպիչներից մեկը:
Հարցին, թե ինչո՞ւ իրենց պահանջները չեն ներկայացել ՀՀ Կառավարության շենքի դիմաց, ֆլեշմոբի կազմակերպիչներն ասացին, որ իրենք կառավարությունից պահանջներ չունեն, միայն ցանկանում են, որ հեղափոխության ժամանակ տված խոստումներն իրագործվեն:

Перекрыли улицу с требованием исполнить данные в ходе революции обещания (видео)
26 декабря организаторы флешмоба «Да здравствует Армения!» перекрыли прилегающие к площади Франции улицы.
В беседе с «Analitik.am» организаторы акции сообщили, что перекрытием дорог они никого не отвергают, но при этом не принимают также действующие власти.
Они отметили, что выступают за произошедшую в стране революцию и хотят реализации целей, ради которых и была революция. По их словам, прошло уже 6 месяцев, но ни в одной сфере не заметны положительные изменения.
«Мы не хотим контрреволюции, нам всего лишь нужно, чтобы новые власти выполнили свои обещания. Одной лишь борьбой с коррупцией реформ не бывает. В Армении нет экономического роста, но есть проблема Арцаха, требующая решения», – сказала один из организаторов.
На вопрос, почему они не выдвинули свои требования перед зданием Правительства РА, участники акции ответили, что у них нет требований к правительству, они всего лишь хотят, чтобы данные в ходе революции обещания были реализованы.