Նռնակով զինված տղամարդը փորձել է ներխուժել Կառավարության շենք (տեսանյութ, լրացված)
ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանը նշել է, որ միջին տարիքի տղամարդ է եղել և, ամենայն հավանականությամբ, սոցիալական և առողջական խնդիրներ է ունեցել: Ավինյանի խոսքով, քաղաքացուն արդեն տեղափոխել են ԱԱԾ:
Կառավարության շենքի հարակից տարածքում նկատվում են ոստիկանության և շտապօգնության ավտոմեքենաներ։
Այլ մանրամասներ դեռ հայտնի չեն։
43–ամյա տղամարդը ձեռքին նռնակով փորձել է մուտք գործել Կառավարության շենք ինքնապայթեցման նպատակով, սակայն, վնասազերծվել է Կառավարության շենքի պահպանությունն իրականացնող ԱԱԾ աշխատակիցների կողմից։ Այս մասին NEWS.am–ին հայտնեց ԱԱԾ մամուլի խոսնակ Սամսոն Գալստյանը։
«43–ամյա տղամարդը բերման է ենթարկվել։ Դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ Քրեական օրենսգրքի 235–րդ հոդվածի 1–ին մասով։ Դեպքի հանգամանքները պարզվում են»,–ասաց Սամսոն Գալստյանը։
Նշենք, որ սույն հոդվածը սահմանում է՝ ապօրինի կերպով հրազեն, բացի ողորկափող հրազենից և դրա փամփուշտներից, ռազմամթերք, ակոսափող հրազենի փամփուշտներ, պայթուցիկ նյութեր կամ պայթուցիկ սարքեր ձեռք բերելը, իրացնելը, պահելը, փոխադրելը կամ կրելը։

Вооруженный гранатой мужчина попытался ворваться в здание Правительства РА (видео, дополнено)
Вооруженный гранатой мужчина попытался ворваться в здание Правительства РА. Об этом сообщает Радио «Азатутюн».
Вице-премьер РА Тигран Авинян отметил, что это был мужчина среднего возраста, который, судя по всему, имел проблемы со здоровьем и находился в тяжелом социальном положении. По словам Авиняна, он был доставлен в Службу национальной безопасности.
На прилегающей к зданию территории наблюдается скопление полицейских и машины скорой помощи.
Других подробностей пока не сообщается.
43-летний мужчина ворвался в здание правительства с гранатой в руке, чтобы подорвать себя, однако он был обезврежен сотрудниками, охранявшими общественный порядок в здании правительства. Об этом «NEWS.am» сообщил пресс-секретарь СНБ Самсон Галстян.
«43-летний мужчина был подвергнут приводу. По факту произошедшего возбуждено уголовное дело по 1-ой части 235 статьи Уголовного кодекса Армении. Обстоятельства происшествия выясняются», – сказал Самсон Галстян.
Отметим, что данная статья предусматривает незаконное приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение огнестрельного оружия (кроме гладкоствольного огнестрельного оружия и патронов к нему), боеприпасов, патронов к нарезному огнестрельному оружию, взрывчатых веществ или взрывных устройств.