Դա մոտալուտ պետական ճգնաժամի պատճառ է դառնալու
Այսօր Ապագայի նախագիծ ոչ մի կուսակցություն չունի, այդ թվում նաև՝ գործող կառավարությունը, և հաղթելու հավանականություն ունեցող իշխող կուսակցությունը, որն իրենից արագորեն հավաքագրված մարդկանց խայտաբղետ հաքածու է ներկայացնում։
Եթե չունեք Ապագայի նախագիծ, ապա ընտրություններն արագացրել եք, որ ինչ անեք։ Դա մոտալուտ պետական ճգնաժամի պատճառ է դառնալու։
Այսօրվա հիմնական խնդիրն Ապագայի նախագիծ ստեղծելն է, որպեսզի վաղը՝ երբ այդ ճգնաժամը սկսվի, այն ներկայացվի հանրությանը, որպեսզի պրոցեսները տարերային բնույթ չկրեն։
Միայն նման նախագծի հիման վրա հնարավոր կլինի կենսունակ կուսակցություն ստեղծել, որը կարողանա իր վրա պատասխանատվություն վերցնել։

Это станет причиной скорого государственного кризиса
Сегодня ни у одной из партий нет проекта Будущего, в том числе у действующего правительства и имеющей шансы победить правящей партии, представляющей из себя разношерстное собрание наспех набранных людей.
Если нет проекта Будущего, тогда для чего, спрашивается, форсировали проведение выборов. Это станет причиной скорого государственного кризиса.
Сегодняшней основной задачей является создание проекта Будущего, чтобы завтра, когда этот кризис разразится, его можно было представить обществу, и процессы не приобрели стихийный характер.
Лишь на основе подобного проекта можно будет создать жизнеспособную партию, способную взять на себя ответственность.