Մարտունիում ՔՊ ակտիվիստները փակել են Երևան-Վարդենիս-Մարտակերտ ճանապարհը
Երեկ Մարտունիում ՔՊ ակտիվիստները փակել են Երևան-Վարդենիս-Մարտակերտ ճանապարհը՝ ի նշան բողոքի: Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրառում է կատարել Կարեն Հովհաննիսյանը։
«Նոր եմ իմանում: Փաստորեն այսօր Մարտունիում ՔՊ ակտիվիստները փակել են Երևան- Վարդենիս-Մարտակերտ ճանապարհը, այդպիսով իրենց բողոքը արտահայտելով ՔՊ-ի Գեղարքունիքի ռեյտինգային ցուցակի վերաբերյալ»,-գրել է օգտատերը:
Հիշեցնենք, որ մի քանի օր առաջ էլ բողոքի ցույց էր Ապարանում, տեղի ՔՊ-ականները դժգոհ էին իրենց ընտրատարածքի ռեյտինգային ցուցակից, նշում էին, որ իրենց կարծիքը հաշվի չի առնվել:

В Мартуни активисты ГД перекрыли дорогу Ереван-Варденис-Мартакерт
Вчера в Мартуни активисты партии «Гражданский договор» в знак протеста перекрыли автодорогу Ереван-Варденис-Мартакерт. Об этом на своей странице в «Facebook» сообщил Карен Ованнисян.
«Я только что узнал. Оказывается, сегодня в Мартуни активисты ГД перекрыли дорогу Ереван-Варденис-Мартакерт, выражая таким образом свой протест против рейтингового списка ГД по части Гегаркуника», – написал пользователь.
Напомним, что несколько дней назад в Апаране местные члены ГД также устроили акцию протеста, выражая недовольство списком по их избирательной территории и отмечая, что с их мнением не посчитались.