«Նարեկ Սարգսյանը դեռ Հայաստան չի տեղափոխվել». Օսիպյան (տեսանյութ)
Հայաստանի նախկին նախագահ Սերժ Սարգսյանի եղբայր Ալեքսանդր Սարգսյանի որդին՝ Նարեկ Սարգսյանը դեռ Հայաստան չի տեղափոխվել։ Այդ մասին այսօր «Ազատության» հարցին ի պատասխան ասաց հայաստանի ոստիկանապետ Վալերի Օսիպյանը։
«Ազատություն». - Դուք արդեն ունեի՞ք տեղեկություններ, որ նա կեղծ անձնագրով է շրջագայում։
Օսիպյան. - Տեսեք՝ ամիսներ առաջ, երբ որ մենք բարձրաձայնում էինք, որ մեր տեսադաշտում է, լրատվամիջոցներից ոմանք կարծում էին, որ անլուրջ հայտարարություններ եմ անում, բայց փաստը մնում է փաստ, որ նա հայտնաբերվեց։ Ես կասեի, որ շատ լավ համագործակցություն տեղի ունեցավ մեր գործընկերների հետ՝ և ոստիկանության ուժերի, և նաև «Ինտերպոլ»-ի միջազգային կառույցների հետ, եվրոպական տարբեր գրասենյակների հետ և տվեց իր դրական արդյունքը։
«Ազատություն». - Նրան արդեն տեղափոխե՞լ են Հայաստան։
Օսիպյան. - Դեռ ոչ, համապատասխան փաստաթղթերի շրջանակը կհավաքեն և Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազությունը զբաղվում է։ Կարևորը որ ինքը ձերբակալված է, ձերբակալված է Պրահայում՝ Չեխիայի մայրաքաղաքում, այնուհետև կարտահանձնեն Հայաստանի Հանրապետությանը։

Нарек Саргсян еще не экстрадирован – Осипян (видео)
Племянник Сержа Саргсяна – Нарек Саргсян – находится в Праге. Генпрокуратура занимается сбором документов для его экстрадиции. Об этом в беседе с журналистами заявил начальник полиции Армении Валерий Осипян.
«Меня не воспринимали всерьез, когда я говорил, что не существует нераскрываемых преступлений. Задержание Саргсяна доказало мои слова. Его нашли в Праге. Он задержан, а Генпрокуратура занимается сбором документов для его экстрадиции», – подчеркнул он.
Напомним, что правоохранительные органы Армении, в том числе и национальное бюро Интерпола, в сотрудничестве с зарубежными коллегами нашли в Праге объявленного в розыск племянника Сержа Саргсяна. Сын Александра Саргсяна Нарек, который был объявлен в розыск еще в июне этого года, в момент задержания имел при себе паспорт гражданина Гватемалы на имя Франклина Гонсалеса.