ԿԸՀ-ն հրապարակել է ընտրողների ցուցակները
Ընտրական օրենսդրության համաձայն` սկանավորվել և Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի համացանցային կայքում հրապարակվել են 2018 թվականի դեկտեմբերի 9-ին կայացած ԱԺ արտահերթ ընտրությունների քվեարկությանը մասնակցած ընտրողների ցուցակները: Ցուցակները տեղադրված են Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի համացանցային կայքում` https://www.elections.am/lists/ հասցեով:
ՀՀ ընտրական օրենսգրքի կանոնակարգումների համաձայն` այլ անձի փոխարեն քվեարկելու մասին դիմում ներկայացնելու իրավունք ունեն`
1) ընտրություններին մասնակցող կուսակցության, դաշինքի լիազոր ներկայացուցիչը,
2) վստահված անձը,
3) համապատասխան տեղամասային ընտրական հանձնաժողովի անդամը,
4) քվեարկությանը չմասնակցած այն ընտրողը, որի տվյալների դիմաց ընտրողների ցուցակում առկա է ստորագրություն` քվեարկությանը մասնակցելու վերաբերյալ:
Այլ անձի փոխարեն քվեարկելու մասին դիմումը համապատասխան տարածքային ընտրական հանձնաժողով կարող է ներկայացվել մինչև դեկտեմբերի 12-ը` ժամը 11.00-ն:

ЦИК Армении опубликовал списки участвовавших в голосовании избирателей
Согласно Избирательному кодексу РА, на сайте Центральной избирательной комиссии (ЦИК) Армении обнародованы отсканированные списки избирателей, принявших участие в голосовании на внеочередных парламентских выборах 9 декабря 2018 года. Списки размещены на сайте ЦИК.
Согласно избирательному кодексу Армении, право на подачу заявления о голосовании вместо другого лица имеют:
1) уполномоченный представитель участвующей в выборах партии или блока,
2) доверенное лицо,
3) член соответствующей участковой избирательной комиссии,
4) не участвовавшее в голосовании лицо, напротив данных которого в списке избирателей есть подпись об участии в голосовании.
Заявление относительно голосования вместо другого лица может быть подано в соответствующую территориальную избирательную комиссию до 11:00 12 декабря.