«Ով հանել է, իրեն հարցրեք». Լևոն Մնացականյանը՝ իր պաշտոնանկության պատճառների մասին
Գեներալ–լեյտենանտ Լեւոն Մնացականյանը վստահեցնում է, որ ինքը տեղյակ չէ՝ ինչու է դեկտեմբերի 14-ին ազատվել Արցախի պաշտպանության բանակի նախկին հրամանատարի պաշտոնից։
«Ես ի՞նչ գիտեմ՝ ինչու ազատվեցի, ով հանել է, իրեն հարցրեք։ Որ հանել են, երեւի դժգոհ են»,-NEWS.am-ի հետ զրույցում ասաց Լեւոն Մնացականյանը, որն աշխատանքից ազատվելուց հետո նշանակվել է Արցախի արտակարգ իրավիճակների ծառայության տնօրեն:
Հետաքրքրվեցինք՝ ճի՞շտ են արդյոք մամուլի տեղեկությունները, որ նրան պաշտոնից ազատել են, քանի որ Սենոր Հասրաթյանը գրառում է կատարել Սասուն Միքայելյանի աղմկահարույց հայտարարության վերաբերյալ։
«Ես չեմ կարող հստակ ասել՝ որն է պատճառը, ինչ-որ գրած է, ես էլ եմ այդպես մտածում, չմեկնաբանեմ»,–արձագանքեց Լևոն Մնացականյանը, ապա, այնուամենայնիվ, ավելացրեց. «Միգուցե»:

Левон Мнацаканян о причинах своей отставки: «Кто снял, того и спрашивайте»
Генерал-лейтенант Левон Мнацаканян заверяет, что не знает, почему 14 декабря был снят с должности командующего Армии обороны Арцаха.
«Откуда мне знать, почему сняли? Кто снял, того и спрашивайте. Наверное, снявший был недоволен», – сказал в беседе с «News.am» Левон Мнацаканян, который после снятия с должности был назначен директором Службы ЧС Арцаха.
На вопрос, верны ли сообщения в прессе о том, что его освободили, так как Сенор Асратян сделал публикацию связи с нашумевшим заявлением Сасуна Микаэляна, он ответил:
«Не могу сказать наверняка, в чем причина. Написанное что-то…, я тоже так думаю, но не буду комментировать».