Քաղավիացիայի ղեկավարն ինքնագլուխ հանդիպել է ադրբեջանցի պաշտոնակցին
«168 Ժամ»-ը գրում է․ «Երեկ տեղեկություններ տարածվեցին այն մասին, որ Քաղավիացիայի կոմիտեի նախագահ Տաթևիկ Ռևազյանը հանդիպում է ունեցել Ադրբեջանի քաղավիացիայի վարչության պետի հետ։ Երիտասարդ հայ պաշտոնյան իր ադրբեջանցի պաշտոնակցին հանդիպել է Փարիզ-Բրյուսել-Կոպենհագեն 12-օրյա հագեցած գործուղման շրջանակում։
Հանդիպումն ինքնին զարմանալի է նրանով, որ, ըստ էության, Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարներից և Արտաքին գործերի նախարարներից զատ այլ մակարդակներում երբևէ որևէ այլ երկկողմ հանդիպում տեղի չի ունենում։
Հետաքրքիր էր, արդյոք Տաթևիկ Ռևազյանն իր հանդիպումը համաձայնեցրել կամ կոորդինացրե՞լ էր ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի, Արտաքին գործերի նախարարության կամ Ազգային անվտանգության ծառայության հետ, թե՞ գործել է ինքնագլուխ` հանդիպելով մի պետության ներկայացուցչի հետ, որը փակել է Հայաստանի համար իր օդային տարածքը և սպառնում է խոցել Ստեփանակերտ թռչող ցանկացած քաղաքացիական ինքնաթիռ:
168.am-ի հետ զրույցում ՀՀ ԱԳՆ խոսնակ Աննա Նաղդալյանն, անդրադառնալով տվյալ հարցին, ասաց, որ համաձայն ՀՀ վարչապետի սեպտեմբերի 19-ի 1230Ն որոշման՝ Արտաքին գործերի նախարարությունը տեղեկացվել է վերոնշյալ գործուղումների մասին, որոնք վերաբերում էին հաշվետվության մեջ նշված բազմակողմ միջոցառումներին մասնակցությանը:
«Վերջիններիս շրջանակներում կայացած Ձեր կողմից հարցված հանդիպումները նախապես ծրագրված չեն եղել և կրում էին ոչ ֆորմալ բնույթ»,-նշեց Աննա Նաղդալյանը»։

Руководитель гражданской авиации РА самовольно встретилась с азербайджанским коллегой
Руководитель Главного комитета гражданской авиации Армении Татевик Ревазян провела встречу со своим азербайджанским коллегой, пишет «168.am».
По данным издания, встреча состоялась в рамках 12-дневной командировки Ревазян по маршруту Париж-Брюссель-Копенгаген.
«Это удивительно уже тем, что по сути, кроме встреч руководителей Армении и Азербайджана и глав МИД двух стран, каких-либо встреч (между чиновниками двух стран) на других уровнях когда-либо не проводилось», – пишет газета.
Издание задается вопросом: согласовывала ли Ревазян эту встречу с аппаратом премьер-министра, МИД или Службой национальной безопасности, или действовала самовольно, встречаясь с представителем страны, которая закрыла свое воздушное пространство для Армении и угрожает сбивать любой пролетающий над Степанакертом гражданский самолет?
В ответ на запрос издания, пресс-секретарь МИД Армении Анна Нагдалян отметила, что внешнеполитическое ведомство было уведомлено об указанных командировках, которые касались участия упомянутых в отчетностях многосторонних мероприятий.
«Состоявшиеся в рамках данных мероприятий встречи не были заранее запланированы и носили неформальный характер», – отметила Нагдалян.