ՀՀԿ-ից հեռացել է նաև Արմեն Ամիրյանը
Նախկին վարչապետ Կարեն Կարապետյանը դեռ հունիսին լքել էր ՀՀԿ առաջին փոխնախագահի պաշտոնը։ Դեկտեմբերի 14-ին էլ, ահա, կուսակցության անդամությունից հրաժարվելու դիմում է ներկայացրել, որն ընդունվել է ի գիտություն: Դիմումում, սակայն, նախկին վարչապետը ՀՀԿ-ից հեռանալու պատճառների մասին հիմնավորում չի նշել:
Հանրապետական կուսակցությունից փաստը չեն մեկնաբանում: Կուսակցության կազմակերպչական հանձնաժողովի նախագահ Ռուբեն Թադևոսյանը միայն հաստատել է փաստը՝ շեշտելով, որ դիմումն ընդունվել է ի գիտություն: Միայն այդքանը:
Հանրապետականում էլ, ինչպես պարզ դարձավ, հակված չեն խոսել Կարապետյանի՝ կուսակցությունից հեռանալու պատճառների մասին եւ մեկնաբանել:
Մշակույթի նախկին նախարար Արմեն Ամիրյանը ևս «Հանրային ռադիոյի» թղթակցի հետ զրույցում չի հերքել, որ ՀՀԿ-ից հեռանալու դիմում է ներկայացրել:

Из РПА вышел также Армен Амирян
Бывший премьер-министр РА Карен Карапетян еще в июне покинул пост первого вице-председателя РПА. 14 декабря он подал заявление о выходе из партии, которое было принято к сведению. Однако в заявлении экс-премьера не было указано обоснований выхода из РПА.
Из Республиканской партии данный факт не комментируют. Председатель организационной комиссии партии Рубен Тадевосян лишь подтвердил сам факт, подчеркнув, что заявление принято к сведению.
В самом РПА тоже, как выяснилось, не склонны говорить о причинах выхода Карапетяна из РПА и комментировать произошедшее.
Бывший министр культуры Армен Амирян в беседе с «Общественным радио» тоже не опроверг, что подал заявление о выходе из РПА.