Ամերիկացիների մեծ մասը դեմ է արտակարգ դրության ռեժիմի սահմանմանը
Ամերիկացիների երկու երրորդը դեմ է արտահայտվել երկրում արտակարգ դրության ռեժիմի սահմանմանը։ Այս մասին հայտնում է РИА «Новости»–ն՝ YouGov–ի հարցման արդյունքներին հղումով։
Նշվում է, որ Մեքսիկայի հետ սահմանին պատ կառուցելու համար արտակարգ դրության ռեժիմ սահմանելուն կողմ է հարցվածների 33%–ը։ Հարցված հանրապետականների 75%–ը կողմ է արտակարգ դրությանը, 89%–ը՝ դեմ։
Ավելի վաղ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել էր, որ օգտվում է երկրում արտակարգ դրության ռեժիմ մտցնելու իր իրավունքից։ Դա Սպիտակ տան ղեկավարին հնարավորություն կտա առանց Կոնգրեսի համաձայնության պատ կառուցել Մեքսիկայի հետ սահմանին զինվորականների ուժերով։

Большинство американцев выступили против введения ЧП
Две трети американцев выступили против введения режима чрезвычайного положения. Об этом сообщает РИА «Новости» со ссылкой на данные опроса института исследования общественного мнения «YouGov», проведенного по заказу CBS.
Отмечается, что за введение ЧП ради строительства стены на границе с Мексикой выступили 33% опрошенных. При этом 75% опрошенных республиканцев выступили за введение особого режима, а 89% республиканцев были против.