ՀՀԿ-ԲՀԿ. մի կաթիլ մեղրի պատմությունը
Ներկոալիցիոն լեզվակռիվն  արդեն ընթանում է «Է՛լ քաչալ շուն, է՛լ գող փիսո» ոճով։ Ամեն ինչ սկսվեց այն բանից, երբ ԲՀԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը ոչ կոմպետենտության մեջ մեղադրեց ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Ներսես Երիցյանին՝ հայտարարելով, որ նա չի հասկանում տնտեսությունից և իր տեղում չէ։ Դրան հետևեց Ներսես Երիցյանի արձագանքը։ Էկոնոմիկայի նախարարն ասաց, թե Ծառուկյանը չէ, որ պետք է գնահատի իր աշխատանքը, և ճիշտ կլինի՝ ԲՀԿ առաջնորդը գնահատի ԲՀԿ-ակա՛ն  նախարարների աշխատանքը։
Լեզվակռվի էստաֆետն այնուհետև վերցրեց ԲՀԿ-ական Նաիրա Զոհրաբյանը, ով խորհուրդ տվեց Էկոնոմիկայի նախարարին հրաժարական տալ՝ միջազգային կենտրոնների գաղափարախոսի «պորտը տեղը դնելով»։ Զոհրաբյանին հակադարձեց ՀՀԿ-ական Շարմազանովը՝ գործընկերուհուն խորհուրդ տալով մնալ չափի մեջ։
Փաստորեն, այս պահին ՀՀԿ-ԲՀԿ «ֆուտբոլային» խաղի հաշիվը մարտական ոչ ոքի է՝  2:2: Թե ինչեր կլինեն սրանից հետո, պարզ կդառնա առաջիկայում։ Սերժ Սարգսյանի սիրած տերմինով ասած՝ գնդակն այժմ ԲՀԿ-ի դաշտում է։
Դատելով ամենից՝ ներիշխանական «ռազբորկան» անխուսափելի է, կամ էլ այդ «ռազբորկայի» հետևանքներին ենք մենք այժմ ականատես լինում։ Ինչպիսի զարգացումներ էլ լինեն, կա երկու տարբերակ՝ կա՛մ ԲՀԿ-ին դեղին քարտ ցույց կտան, կա՛մ Երիցյանը «դաշտից» կհեռացվի։
Եթե ԲՀԿ-ն տեղի տա, նշանակում է, որ ՀՀ նախագահի թևն առաջ անցավ, իսկ եթե «կուլ» գնա ՀՀԿ-ի սերժսարգսյանական թևը,  նշանակում է, որ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը չի կարողանում «տանիք» հանդիսանալ անգամ իր մերձավոր շրջապատի «միջազգայնագետների» համար, ինչն իր հերթին կբացահայտի, որ Սերժ Սարգսյանը բավական թույլ է։
Հետաքրքրական է, որ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն անուղղակիորեն պաշտպանում է Ծառուկյանին, ինչը բնական է և՛ խնամիական, և՛ ներկոալիցիոն հակամարտության տրամաբանության տեսանկյուններից։ Ասվածի ապացույց էր այն, որ կառավարության առաջարկած օրինագծի քննարկման ժամանակ Աբրահամյանը քննադատեց կառավարության ներկայացուցչի պահվածքը։
Տեսնենք՝ հետագայում ո՞ր կողմը «գոլ» կուտի։ Լրագրողական աշխարհին այս ընթացքում մնում է միայն հետևել թամաշային ու այն ներկայացնել բազմաչարչար հայ ժողովրդին։

РПА-ППА: история капли мёда
Конфликт внутри коалиции уже проходит в стиле «плешивый пес, паршивый кот». Все началось после того, как председатель партии «Процветающая Армения» (ППА) Гагик Царукян обвинил министра экономики Нерсеса Ерицяна в некомпетентности, заявив, что он не на своем месте и ничего не смыслит в экономике. За этим последовала реакция Нерсеса Ерицяна. Министр экономики сказал, что не Царукян должен оценивать его работу и что будет правильно, если лидер ППА оценит работу министров-членов своей партии.
Затем эстафету словесной перепалки переняла член ППА Наира Зограбян, которая посоветовала министру экономики подать в отставку - «поставив на место» идеолога международных центров. Зограбян ответил республиканец Шармазанов, посоветовав коллеге не переходить рамки.
Фактически, на данный момент счет «футбольной» игры РПА-ППА боевая ничья - 2:2. Что будет после этого, станет ясно в ближайшее время. Говоря любимым термином Сержа Саргсяна, мяч пока что на поле ППА.
Судя по всему, внутривластная «разборка» неизбежна, или же сейчас мы являемся очевидцами последствий этой разборки. Как бы ни развивались события, есть два варианта: либо ППА покажут желтую карточку, либо Ерицян будет удален с «поля».
Если ППА даст повод, то значит, что крыло президента РА вырвется вперед, а если сержсаргсяновское крыло РПА «проглотит», то значит, что премьер Тигран Саркисян не может быть «крышей» даже для своего близкого окружения «международников», что в свою очередь раскроет, что Серж Саргсян достаточно слаб.
Примечательно, что председатель НС Овик Абрамян косвенно защищает Царукяна, что, естественно, как с точки зрения свояков, так и с точки зрения логики внутрикоалиционного конфликта. Доказательством данных слов было то, что во время обсуждения предложенного правительством законопроекта, Абрамян раскритиковал поведение представителя правительства.
Посмотрим, какой стороне в дальнейшем забьют «гол». Журналистскому миру сейчас остается лишь наблюдать за «матчем» и представлять его многострадальному армянскому народу.