Մանվել Գրիգորյանի մոտ առաջացել է խրոնիկ հիվանդությունների դեկոմպենսացիա
Ազգային ժողովի նախկին պատգամավոր Մանվել Գրիգորյանը կշարունակի մնալ «Նաիրի» բժշկական կենտրոնում։ «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում «Նաիրի» բժշկական կենտրոնի տնօրեն Անատոլի Գնունին ասաց, որ փետրվարի 8-ին, երբ Մանվել Գրիգորյանը եկել էր բուժկենտրոն հետազոտության, հրավիրվել է բժշկական կոնսիլիում:
«Կոնսիլիումը եկավ եզրակացության, որ Մանվել Գրիգորյանը պետք է բուժում ստանա ստացիոնար պայմաններում բազմապրոֆիլ հիվանդանոցում»,-ասաց նա:
Նա նշեց, որ Մանվել Գրիգորյանի մոտ առաջացել է խրոնիկ հիվանդությունների դեկոմպենսացիա։
«Այդ խրոնիկական հիվանդություն ամեն դեպքում չի անցնելու, ուղղակի պետք է այդ դեկոմպենսացիայի փուլից անցնենք կոմպենսացիայի փուլ»,-նշեց Գնունին` դժվարանալով պատասխանել այն հարցին, թե քանի օր Մանվել Գրիգորյանը կմնա բուժկենտրոնում:

У Манвела Григоряна наблюдается декомпенсация хронических болезней
Экс-депутат НС РА Манвел Григорян продолжит лечение в МЦ «Наири». В беседе с «Арменпресс» директор МЦ «Наири» Анатолий Гнуни сказал, что 8 февраля, когда Григорян явился в МЦ на обследование, был созван консилиум.
«Консилиум пришел к заключению, что Манвел Григорян должен получать лечение в стационаре, в многопрофильной больнице», – сказал он.
Он также сообщил, что у Манвела Григоряна наблюдается декомпенсация хронических болезней
«Болезнь, конечно, не излечится, но мы должны довести состояние до компенсации», – сказал он, затруднившись ответить, сколько времени Григорян продолжит лечение в МЦ «Наири».