Դատարանում սկսվել է Բարսեղ Բեգլարյանի գործով դատաքննությունը. մեղադրյալները 2-ն են
Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանում՝ դատավոր Դավիթ Հարությունյանի նախագահությամբ, սկսվել է «Ֆլեշ» ՍՊԸ նախագահ Բարսեղ Բեգլարյանի գործով դատաքննությունը։ «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում ՀՀ գլխավոր դատախազության հանրային կապերի բաժնի պետ Արեւիկ Խաչատրյանը տեղեկացրեց, որ տեղի է ունեցել մեկ նիստ: Հաջորդ նիստը նշանակված է փետրվարի 19-ին:
Ավելի վաղ տեղեկացրել ենք, որ Ն. Բեգլարյանին պատկանող «Ֆլեշ Մոտորս» ՍՊ ընկերությունից 2015թ. ընթացքում իրականացվել է առանձնապես խոշոր չափերի գույքի հափշտակություն, որի կատարման մեջ ընկերության սեփականատերն ու հարազատները մեղադրել են «Ֆլեշ Մոտորս» ՍՊ ընկերության նախկին կոմերցիոն տնօրենին և պահանջել վերականգնել ենթադրաբար պատճառված գույքային վնասը։
Նախնական քննության տվյալներով՝ Ն.Բեգլարյանի հայրը՝ «Ֆլեշ» ՍՊԸ-ի սեփականատեր Բարսեղ Բեգլարյանը, «Ֆլեշ» ՍՊԸ-ի «Քանաքեռ» բազայի պետ Հ.Հովսեփյանի հետ միասին 2016 թվականի մարտի 28-ին՝ ժամը 09:30-ի սահմաններում, «Ֆլեշ Մոտորս» ՍՊ ընկերության կոնֆերենս սրահում ընկերության նախկին կոմերցիոն տնօրենին մեղադրել է յուրացումներ կատարելու մեջ:
Պատճառված վնասը վերականգնելու նպատակով իրավապահ մարմիններին դիմելու և օրենքով սահմանված կարգով ենթադրաբար հափշտակությամբ պատճառված վնասի փոխհատուցումն ստանալու փոխարեն, բռնության գործադրմամբ, ինչպես նաև կյանքի և առողջության համար վտանգավոր բռնություն գործադրելու սպառնալիքով պահանջել է որպես վնասի փոխհատուցում անվանափոխել Երևան քաղաքի Ազատության պողոտայում գտնվող վերջինիս բնակարանը կամ վճարել 20.000 ԱՄՆ դոլար գումար:
Արդյունքում՝ նախկին կոմերցիոն տնօրենը, Բ.Բեգլարյանի ուղղորդմամբ, իր սեփականություն հանդիսացող բնակարանը 2016 թվականի ապրիլի 25-ին գրավադրել է բանկում, իսկ գրավի 9.700.000 ՀՀ դրամը փոխանցել ընկերությանը:
«Ֆլեշ» ՍՊԸ-ի նախագահ Բարսեղ Բեգլարյանին և «Ֆլեշ» ՍՊԸ-ի «Քանաքեռ» բազայի պետ Հ.Հովսեփյանին մեղադրանք է առաջադրվել՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 322-րդ հոդվածի 2-րդ մասով: Վերջինիս նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրվել ստորագրություն՝ չհեռանալու մասին, իսկ Բարսեղ Բեգլարյանի նկատմամբ ընտրված խափանման միջոցը դատախազությունը փոխել էր անձնական երաշխավորությամբ։

В Ереване начался суд по делу главы компании «Флеш» Барсега Бегларяна
В Ереване начался судебный процесс по делу главы компании «Флеш» Барсега Бегларяна. Дело рассматривается в суде общей юрисдикции Еревана под председательством судьи Давида Арутюняна.
Как сообщила «ФактИнфо» начальник по связям с общественностью Генеральной прокуратуры РА Аревик Хачатрян, состоялось одно судебное заседание. Следующее заседание суда назначено на 19-е февраля.
По данным следствия, в принадлежащей Н.Бегларяну компании ООО «Флеш моторс» в 2015 году было совершено хищение имущества в особо крупных размерах. В совершении хищения владелец компании и его родственники обвинили бывшего коммерческого директора «Флеш моторс» и потребовали от него возместить предположительно причиненный имущественный ущерб.
В ходе всестороннего расследование подтвердилось, что отец Н.Бегларяна – владелец ООО «Флеш» Барсег Бегларян – вместе с начальником базы «Канакер» компании «Флеш» около 09:30 28-го марта 2016 года в конференц-зале компании «Флеш Моторс» обвинили бывшего коммерческого директора в присвоениях.
По данным следствия, вместо того чтобы обратиться к правоохранительным органам с целью возмещения причиненного ущерба и получения в установленном законом порядке компенсации за предположительно нанесенный вред, они, применив насилие, а также угрожая применением опасного для жизни и здоровья насилия, потребовали в качестве возмещения ущерба переоформить квартиру директора, расположенную на проспекте Азатутян в Ереване, или заплатить 20 тысяч долларов.
В итоге бывший коммерческий директор по указанию Б. Бегларяна 25 апреля 2016 года заложил являющуюся его собственностью квартиру в банке, а полученные 9.700.000 драмов перечислил компании.
Президенту компании «Флеш» Барсегу Бегларяну и начальнику базы «Канакер» компании «Флеш» Г. Овсепяну предъявлено обвинение по части 2 статьи 322 («Самоуправство, совершенное с применением насилия или с угрозой его применения») Уголовного кодекса РА. В отношении них избрана мера пресечения в виде подписки о невыезде.
Впоследствии Прокуратура заменила избранную в отношении Барсега Бегларяна меру пресечения с подписки о невыезде на личное поручительство. Последний за это время имел возможность выехать из страны.