ԵԼ. Արսենալը հետ բերեց կորցրածը. Էմերիի թիմը շարունակում է պայքարը (տեսանյութ)
Լոնդոնի «Արսենալի» մրցակիցը ֆրանսիական «Ռենն» էր: «Զինագործներն» առաջին խաղում պարտվել էին 1:3 հաշվով ու պատասխան խաղում հայտնվել ծանր իրավիճակում:
«Էմիրեյթսում» «Արսենալը» հանդիպումը շատ ակտիվ սկսեց: Արդեն առաջին 15 րոպեի ընթացքում տանտերերը երկու գոլ խփեցին:
5-րդ րոպեին հաշիվը բացեց Օբամեյանգը, իսկ 10 րոպե անց այն կրկնապատկեց Մեյտլենդ-Նայլսը:
Երկրորդ խաղակեսում լոնդոնցիները մի փոքր թուլացրին տեմպը: 69-րդ րոպեին խաղադաշտ դուրս եկավ Հայաստանի հավաքականի ավագ Հենրիխ Մխիթարյանը: Մեր ընտրանու կիսապաշտպանն էլ սկիզբ դրեց իր թիմի երրորդ գոլին:
Մխիթարյանի սկսած գրոհը Կոլաշինացի փոխանցումից հետո ավարտին հասցրեց Օբամեյանգը՝ իր հաշվին դուբլ գրանցելով: Գոլը գրանցվեց 72-րդ րոպեին:

Арсенал разгромил Ренн и вышел в 1/4 финала (видео)
«Арсенал» одержал победу в ответном матче 1/8 финала Лиги Европы с «Ренном». Встреча завершилась со счётом 3:0 в пользу хозяев, сообщает «armsport.am».
«Арсенал» вышел вперёд на 5-й минуте, когда Пьер-Эмерик Обамеянг открыл счёт. Ещё через 10 минут преимущество хозяев удвоил Эйнсли Мэйтленд-Найлс. Точку в матче в концовке поставил Обамеянг, оформивший дубль на 72-й минуте.
Первая встреча команд, проходившая во Франции, завершилась победой хозяев со счётом 3:1. Таким образом, в следующий раунд плей-офф Лиги Европы вышел «Арсенал».
Также в четвертьфинал Лиги Европы вышли «Челси» (Англия)», «Вильярреал», «Валенсия» (оба – Испания), «Айнтрахт» (Германия) и «Наполи» (Италия), «Бенфика» (Португалия) и «Славия» (Чехия).